Opilá řidička srazila v Praze na Silvestra dvě chodkyně. Z místa odjela a havarovala

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 1. 2019 11:55
 Na Bělehradské ulici v Praze srazilo auto před silvestrovskou půlnocí dvě chodkyně. Řidička z místa ujela, policie ji později zadržela v Korunní ulici, kde havarovala.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Filip Horký

Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky pozitivní, uvedla policie na Twitteru. Policisté podezírají cizinku z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, dodala na policejním webu mluvčí Andrea Zoulová

Záchranná služba obě zraněné chodkyně převezla do vinohradské nemocnice. Šestatřicetiletá chodkyně utrpěla vážný úraz hlavy a je v umělém spánku, sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Druhá chodkyně (51 let) má poraněnou hlavu a končetiny, zdravotníci ji do nemocnice převezli při vědomí.

Řidička BMW srazila podle Zoulové ženy na přechodu pro chodce, v Korunní ulici pak nezvládla řízení a narazila do zaparkovaných automobilů.

"Bezprostředně po havárii policisté jedenapadesátiletou ženu cizí státní příslušnosti zadrželi a vzápětí podrobili i orientační dechové zkoušce, která byla pozitivní," dodala mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy