Mimořádná zpráva

Opilá řidička na Pražském okruhu nabourala policejní auto. Nadýchala tři promile

ČTK ČTK
21. 6. 2021 13:38
S více než třemi promile alkoholu v dechu řídila auto dvaačtyřicetiletá žena, kterou policisté zastavili v neděli na Pražském okruhu po upozornění jiného motoristy, že řidič před ním jedoucího bílého auta musí být podle stylu jízdy rozhodně opilý. Žena při kontrole ještě nabourala policejní vůz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení.
Foto: Policie ČR

Informaci o opilé řidičce na dálnici D1 ve směru na Prahu policisté dostali přes linku 158 před 18:00. Podle oznamovatele vůz odbočil na Pražský okruh směrem na letiště, kde se mu ztratil mezi dalšími auty.

Mluvčí policie Jan Rybanský uvedl, že okamžitě tam vyrazilo několik policejních vozů a jedna hlídka auto zahlédla a zastavila. "Provedená dechová zkouška u řidičky pak opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu," uvedl mluvčí a doplnil, že řidička se však rozhodla v průběhu policejní kontroly pokračovat v jízdě a šlápla na plyn.

Foto: Policie ČR

Policisté ji po několika metrech opět zastavili, přičemž jedna hlídka blokovala její auto zezadu a druhá zepředu, aby znovu neujela. Žena ale nedobrzdila a narazila svým autem do předního policejního vozu.

Následně byla žena převezena na policejní služebnu k dalším nezbytným úkonům, mimo jiné ji byl zadržen řidičský průkaz, dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Situace s Ázerbájdžánem se vyostřuje, arménský premiér chce ruské pohraničníky na hranicích

Arménský premiér Nikol Pašinjan navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají incidenty. Uvedla to ve čtvrtek ruská agentura TASS.

"Situace podél arménsko-ázerbájdžánských hranic se nestabilizovala, nehledě na úsilí arménské vlády a mezinárodního společenství. Ázerbájdžán pokračuje v agresivní rétorice a počínání, přičemž ignoruje návrhy mezinárodního společenství na řešení vzniklé situace," řekl Pašinjan na zasedání vlády.

Ve středu se na hranicích odehrála jedna z nejintenzivnějších přestřelek, Baku následně hlásilo dva zraněné vojáky, Jerevan tři zabité a pět raněných vojáků. Týž den obě znepřátelené strany přistoupily na ruský návrh na příměří. Ve čtvrtek se ale obě strany vzájemně obvinily z nového ostřelování. Neklid na hranicích panuje od poloviny května, kdy Jerevan obvinil ázerbájdžánské vojáky ze snahy "korigovat" průběh hranice.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

Volkswagen má rekordní pololetní zisk, chce vyrábět více elektromobilů než Tesla

Německý automobilový koncern Volkswagen vykázal v pololetí rekordní provozní zisk 11,4 miliardy eur (291 miliard korun). Ve stejném období roku 2019, tedy před pandemií, byl provozní zisk deset miliard eur, což byl do té doby rekord. Firma zároveň zvýšila celoroční prognózu. Výhled provozní návratnosti tržeb za celý letošní rok zvedla o 0,5 procentního bodu na šest až 7,5 procenta. Firma, jejíž součástí je i česká automobilka Škoda Auto, to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. 

Největší podíl na výsledku měly prémiové firemní značky a divize finančních služeb, které vykázaly růst ve dvojmístných číslech. "Udržujeme vysoké tempo, a to jak z hlediska provozního, tak strategického," uvedl šéf společnosti Herbert Diess. Dodal, že pokrok zaznamenala také divize elektromobilů. Diess by chtěl, aby Volkswagen v polovině desetiletí předstihl na pozici největšího výrobce elektromobilů na světě americkou společnost Tesla.

Automobilku Volkswagen, podobně jako i další výrobce aut, na jaře zasáhl nedostatek polovodičů. Firma upozornila, že by se to mohlo projevit v nižších dodávkách. Loni Volkswagen dodal 9,3 milionu vozů a uvádí, že letos by jich mělo být o něco více. Dříve společnost předpokládala, že dodávky budou výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před tsunami

Americké úřady ve čtvrtek vydaly varování před vlnou tsunami poté, co poloostrov Aljašku postihlo silné zemětřesení - podle americké geologické služby (USGS) dosáhlo síly až 8,2 stupně. Podle agentury AP mohlo samotné zemětřesení způsobit menší až středně těžké škody v oblasti epicentra. Zatím však nejsou hlášeny žádné oběti ani škody, poznamenala agentura Reuters.

Zemětřesení udeřilo zhruba 91 kilometrů jihovýchodně od oblasti Perryville, zhruba 800 kilometrů od největšího města na poloostrově Anchorage.

Zdroj: ČTK
Další zprávy