Opilá řidička na Pražském okruhu nabourala policejní auto. Nadýchala tři promile

ČTK ČTK
21. 6. 2021 13:38
S více než třemi promile alkoholu v dechu řídila auto dvaačtyřicetiletá žena, kterou policisté zastavili v neděli na Pražském okruhu po upozornění jiného motoristy, že řidič před ním jedoucího bílého auta musí být podle stylu jízdy rozhodně opilý. Žena při kontrole ještě nabourala policejní vůz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení.
Foto: Policie ČR

Informaci o opilé řidičce na dálnici D1 ve směru na Prahu policisté dostali přes linku 158 před 18:00. Podle oznamovatele vůz odbočil na Pražský okruh směrem na letiště, kde se mu ztratil mezi dalšími auty.

Mluvčí policie Jan Rybanský uvedl, že okamžitě tam vyrazilo několik policejních vozů a jedna hlídka auto zahlédla a zastavila. "Provedená dechová zkouška u řidičky pak opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu," uvedl mluvčí a doplnil, že řidička se však rozhodla v průběhu policejní kontroly pokračovat v jízdě a šlápla na plyn.

Foto: Policie ČR

Policisté ji po několika metrech opět zastavili, přičemž jedna hlídka blokovala její auto zezadu a druhá zepředu, aby znovu neujela. Žena ale nedobrzdila a narazila svým autem do předního policejního vozu.

Následně byla žena převezena na policejní služebnu k dalším nezbytným úkonům, mimo jiné ji byl zadržen řidičský průkaz, dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Chebsko postihl otřes o síle 2,9 stupně, byl největší za poslední měsíce

Na Chebsku se ve čtvrtek ráno znovu otřásla země. Otřes měl magnitudo 2,9 a byl za poslední měsíce nejsilnějším otřesem v oblasti, kde se drobná zemětřesení objevují pravidelně. Poslední silnější otřesy se na Chebsku objevily v dubnu, řekla Jana Doubravová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

Otřes se odehrál těsně po 6:00 středoevropského letního času. Upozornila na něj i mobilní aplikace Seislok, kterou pro informování o zemětřesení vytvořil Geofyzikální ústav. "Síla otřesu byla asi 2,9 stupně, takže se téměř shoduje s tím, co ukázala automatická lokalizace. Otřes byl v hloubce necelých devět kilometrů. Tentokrát se ale vyskytl jižněji, než bývá na Chebsku obvyklé, epicentrum bylo někde v okolí Mlhostova," popsala Doubravová.

Zatímco na Chebsku se objevují převážně takzvané zemětřesné roje, při kterých se napětí v podzemí uvolňuje v podobě série menších otřesů, tentokrát šlo o izolovaný otřes. Neměl ani následné dozvuky v podobě drobnější otřesů, které silný záchvěv obvykle doprovázejí. Jestli šlo skutečně o samostatný otřes nebo začátek dalšího zemětřesného roje, je ale nyní zatím předčasné odhadovat, uvedla Doubravová. Otřes zaznamenali i lidé v okruhu až desítek kilometrů v okolí epicentra. Citliví lidé jej mohli pocítit i na Sokolovsku.

V dubnu se na Chebsku vyskytl zemětřesný roj, ve kterém se objevovaly otřesy také o síle okolo tři stupňů. Při nich lidé slyší a cítí zachvění, ale až na výjimky nevznikají hmotné škody. Mohou ale třeba popraskat staré zdi nebo omítky.

Nejsilnější zemětřesení v posledních několika desítkách let zasáhlo Chebsko v roce 1985. Tehdy otřesy dosahovaly magnituda až 4,6 stupně. Při takové síle už praskaly zdi, padaly komíny nebo se rozbíjelo nádobí. Otřesy tehdy byly cítit intenzivně i desítky kilometrů daleko.

před 12 minutami

Izrael po několika letech podnikl v Libanonu nálety

Izraelské letectvo se ve čtvrtek přihlásilo k prvním náletům v Libanonu za posledních několik let. Cílem přitom byla odpaliště raket. Informuje o tom agentura AFP. Na severní Izrael byly v z Libanonu ve středu odpáleny tři rakety. Útok si nevyžádal oběti.

"Armádní stíhačky cílily na odpaliště a infrastrukturu, z níž byly na Libanon odpáleny za účelem teroru rakety," uvedla izraelská armáda v krátkém prohlášení.

Izraelská armáda pravidelně bombarduje pozice palestinského islamistického hnutí Hamás v Pásmu Gazy a podniká nálety v sousední Sýrii, kde cílí na proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy