Opencard půjde od července prodloužit přímo v metru

ČTK ČTK
15. 6. 2012 13:45
Platí to pro karty, kterým vyprší platnost od 1. srpna 2012 do 31. července 2013

Praha - Držitelé karty opencard, která slouží především jako tramvajenka, si mohou ode dneška prodloužit platnost karty ve validátorech v metru.

Řekla to pražská radní Eva Vorlíčková (TOP 09), která má projekt na starosti.

Prodloužit je možné karty, jejichž platnost končí v období od 1. srpna letošního roku do 31. července příštího roku. Karty se prodlužují zdarma, platit budou o dva roky déle, než se plánovalo.

Od začátku června si lidé mohou karty prodlužovat v zákaznickém centru v paláci Adria a Škodově paláci v Jungmannově ulici. Jednodušší prodlužování v přístrojích v metru slibovalo město nejpozději od července.

Bez prodloužení by letos vypršela platnost asi 300 000 karet. Další desetitisíce karet by skončily příští rok. Podle Vorlíčkové ale část z dotčených držitelů nemá kartu aktivní a nepoužívá ji.

Kartu opencard vlastní přes 950 000 lidí, slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Je možné na ni získat také slevy.

Kritizovaný projekt opencard už stál kolem miliardy korun. Především v počátku ho provázely problémy a nevýhodné smlouvy.

Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy