reklama
 
 

Živě: Trojkoalice už nevěří v budoucnost Prahy pod Krnáčovou. Hledá nové řešení

Aktualizováno 23. 10. 2015 17:03
reklama
Dění na pražském magistrátu sledujeme v online zpravodajství.

Živě: Trojkoalice už nevěří v budoucnost Prahy pod Krnáčovou. Hledá nové řešení

reklama
16:35
Strana zelených

Trojkoalice se na odpoledním jednání shodla na tom, že stávající koalice s ANO a ČSSD je prakticky mrtvá. "Porušení koaliční smlouvy ze strany koaličních partnerů vedlo k odvolání čtyř radních. Vzhledem k přípravě rozpočtu hlavního města Prahy a městských částí považuje Trojkoalice za důležité vyřešit tuto situaci do 5. listopadu," řekl novinářům předseda klubu Petr Štěpánek. Cílem by měla být spolupráce s takovými stranami, které umožní stabilní fungování metropole. Jednání ale poběží i s ANO a ČSSD. "Nikoho nevylučujeme," dodal Štěpánek.

Sjezd Strany zelených v Brně. Petr Štěpánek Foto: Ludvík Hradilek
16:08
Aktuálně.cz

Důvody neuměli vysvětlit, tak mě odvolali v noci. Čekal jsem to, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Matěj Stropnický. Celý je k přečtení ZDE.

matěj stropnický magistrát Foto: ČTK
16:04

Radní si dnes rozdělili kompetence čtveřice odvolaných. Oblast územního plánování a rozvoje po náměstkovi primátorky Matěji Stropnickém přebírá radní Jana Plamínková. O oblast správy majetku a majetkových fondů bude nově starat místo radního Michala Haška radní Libor Hadrava. Oblast školství a sociální politiky po radní Ireně Ropkové přebírá do své gesce náměstek Petr Dolínek. Oblast sportu a volného času bude nyní po radní Haně Novákové v gesci radního Jana Wolfa.

Zbytky rady pražské koalice Foto: Ludvík Hradilek
15:58
Twitter

Bleskurychlé schválení stavebních předpisů pražskou radou krátce po odvolání Matěje Stropnického vyvolalo reakce na sociálních sítích.

15:42
Strana zelených

V 17:00 se mimořádně sejde pražská buňka Strany zelených. Bude probírat svoji budoucnost v koalici s ČSSD a ANO, která se podílela na nočním odvolání jejich člena rady Matěje Stropnického.

15:34

Stávající koalice na půdorysu ANO, ČSSD a Trojkoalice se bude muset buď rozšířit nebo změnit. Po jednání Starostů a nezávislých to řekla radní za Trojkoalici Jana Plamínková (STAN). "Po včerejšku se ukázalo, že její stabilita není velká a domníváme se, že koaliční partneři dělají poněkud nestandardní kroky a které ke stabilitě nepřispívají," upozornila zejména na chování hnutí ANO, které je podle Plamínkové nehomogenní. Mezi kroky, které se Trojkoalici nelíbily, bylo například odebrání kompetencí Matěji Stropnickému nebo snaha o "zvláštní přeřešení" tendru na svoz odpadu.

15:28
ANO

"Přežili jsme už několik krizí, zvládneme i tuto," věří pražská primátorka Adriana Krnáčová i po čtvrtečním zastupitelstvu, že koalice vydrží. Přečtěte si celý ROZHOVOR s primátorkou po mimořádném jednání rady města.

Zbytky rady pražské koalice Foto: Ludvík Hradilek
15:18
Aktuálně.cz

Kdo si přijde pro výslužku ze zabijačky na magistrátu? Odpověď se dozvíte v komentáři Jana Lipolda ZDE.

 

Jan Lipold Jan Lipold
14:53

V 15:30 by mělo začít společné jednání zástupců stran Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

14:48
Aktuálně.cz

Spravedlnost existuje. Praha zničí každou stranu a každého politika, který v ní vládne, tvrdí o současném dění na pražské radnici komentátor Jindřich Šídlo. Celý si jej prohlédněte ZDE.

Jindřich Šídlo - hlavička Jindřich Šídlo - hlavička
14:43
ČSSD

Konflikt pražských radních bude sociální demokracie řešit se svým předsedou a premiérem Bohuslavem Sobotkou. Schůzka by měla začít v 15:15.

ČSSD po komunálních volbách Foto: Ludvík Hradilek
14:40
ODS

"Pan Novotný se asi po probdělé noci špatně vyspal, proto ty unáhlené výroky. Ale neberu si to osobně," poznamenala na adresu šéfa klubu pražské TOP 09 Václava Novotného Alexandra Udženija (ODS). Novotný totiž s lehkou nadsázkou prohlásil, že ji "sprdne na tři doby" za slova Bohuslava Svobody, kterého by si měla ukáznit.

Radní Prahy, První zasedání po puči Foto: Ludvík Hradilek
14:11

Pražská rada je sice o čtyři členy menší, to jí ale nebránilo v tom, aby dnes na mimořádném jednání schválila pražské stavební předpisy. Ty byly přitom dlouhodobým důvodem sporu mezi primátorkou Krnáčovou a jejím náměstkem Matějem Stropnickým, kterého zastupitelé v noci na pátek spolu s trojicí radních odvolali. Více o tom, jak radní schválili stavební předpisy si můžete přečíst ZDE.

13:54

Podle informací Aktuálně.cz v tuto chvíli probíhá jednání mezi místopředsedou Strany Zelených Petrem Štěpánkem a pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou.

Pražští zastupitelé složili slib a přerušili jednání. Foto: Ludvík Hradilek
13:42
Twitter

Prospěje konec Matěje Stropnického v radě vlivu developerů na magistrátu?

13:04
TOP 09

Jak probíhalo noční jednání o budoucnosti pražské koalice, popisuje v rozhovoru pro Aktuálně.cz předseda klubu TOP 09 Václav Novotný. Přečíst si jej můžete ZDE.

12:50

Radní za Trojkoalici Janu Plamínkovou odvolání Ropkové sice mrzí, ale že podle ní doplatila právě na to, že koaliční partneři nejprve odvolali Matěje Stropnického. To Plamínková označila za "překvapení a podraz". Trojkoalice už podle ní dostala několik nabídek. "Pro nás je přijatelné jakékoliv uspořádání, které povede k dobrému fungování hlavního města Prahy, s výjimkou KSČM," poznamenala k tomu Plamínková. Podle Dolínka je však potřeba počkat, až se situace trochu uklidní.

12:41
Twitter

Statusy komentátorů na sociálních sítích se z dopoledne vážných postřehů postupně mění v ironické posměšky.

12:38
ČSSD

"To nebyl žádný bratrovražedný boj, takhle bych ty věci nenazýval. To, co se stalo, byl spíš takový ping-pong. U paní kolegyně Ropkové rozhodl jediný hlas. Škoda že to tak dopadlo, protože je to velmi pracovitá kolegyně. U ostatních kolegů se to občas stane, že když se to semele v koalici, tak to má takové závěry," poznamenal radní za ČSSD Petr Dolínek k vzájemnému odvolávání radních.

Zbytky rady pražské koalice Foto: Ludvík Hradilek
12:33
Strana zelených

V noci odvolaný primátorčin náměstek Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ) vnímá své odvolání jako dýku do zad od koaličních partnerů. O setrvání v koalici teď Trojkoalice jedná. "Vývoj byl očekávatelný," řekl Stropnický. "Poté, co se mě nepodařilo odvolat prostřednictvím veřejného tlaku, tak koaliční partneři zvolili jiný způsob, v noci a de facto v utajení dýkou do zad," řekl.

Jednání pražského zastupitelstva 10.9. 2015 plus protest před tím Foto: Jakub Plíhal

autoři: Michal Štůsek, Domácí, ČTK | 23. 10. 2015 8:29

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama