Hazard a pouliční umění už Praha do voleb neomezí

ČTK ČTK
1. 9. 2014 12:11
Změny příslušných vyhlášek by mělo připravit a schválit až nové vedení hlavního města.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Z ulic Prahy nezmizí před komunálními volbami další herny a město nebude omezovat pouliční umění. Omezeno nebude ani venčení psů. Praha nestihne do říjnových voleb připravit a schválit v zastupitelstvu změny příslušných vyhlášek.

"Rozhodnutí o změnách by navíc nemělo dělat současné vedení města, kterému končí za několik týdnů mandát," řekl radní Lukáš Manhart (TOP 09).

Zrušit plošně hazard na svém území se v uplynulých týdnech rozhodlo hned několik radnic, například Prahy 5 a 7. Herny ale nezmizí, vyhláška o hazardu se měnit zatím nebude. "Je to úkol nového vedení města po volbách. Nyní bychom to ani technicky nestihli vzhledem například k lhůtám na podání připomínek a podobně," vysvětlil Manhart.

Dodal, že poslední jednání současného zastupitelstva, které musí změnu vyhlášky schválit, se uskuteční 11. září. Referendum o plošném zákazu hazardu chystají v den komunálních voleb městské části Praha 1 a Praha 8. V současné době platí zákaz hazardu například v Praze 2 či Praze 12.

Vyhláška se ze stejných důvodů nebude měnit ani v případě pouličního umění, takzvaného buskingu. Na ten si stěžuje zejména Praha 1, která již poslala magistrátu návrh míst, o která by chtěla současný seznam zakázaných míst rozšířit.

Hudebníky nechce rovněž Praha 5 v okolí Anděla. Vyhlášku regulující venčení psů město chystá několik měsíců, zatím není dokončena.

Umístění heren i problematiku buskingu řeší městské vyhlášky. Může je vydávat či upravovat pouze zastupitelstvo hlavního města. Radnice mají jen poradní hlas, samy vydávat vyhlášky nesmějí.

 

Právě se děje

Další zprávy