Ohrožených staveb v Praze přibývá, developeři chtějí bourat

Ohrožených staveb v Praze přibývá, developeři chtějí bourat
Na jejím místě vyroste polyfunkční dům. Plán dlouhodobě kritizuje Klub za starou Prahu, který tvrdí, že jde o nebezpečný precedens.
Dům na rohu Revoluční třídy zřejmě také padne, demolici schválili památkáři.
I na jeho místě by měla vzniknout komerční stavba s kancelářemi a obchody.
Vzhled prostoru před Národním muzeem možná zcela změní plán na přestavbu a zvýšení bývalého Domu potravin na hotel.
Foto: zastarouprahu.cz
Michal Kalina
30. 5. 2011 10:43

Praha - V centru hlavního města a v jeho přilehlém okolí se nachází řada staveb, které může v dohledné době potkat osud domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, jehož zbourání odsouhlasil ministr kultury Jiří Besser. Podívejte se, které objekty možná brzy zmizí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy