Odvolání připravil Agrofert, je to křivda, psal v dopise Ďuriš. Předložte důkazy, tweetuje Krnáčová

ČTK ČTK
24. 5. 2016 17:05
Exředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš se dopisem rozloučil se zaměstnanci. V dopise píše, že své odvolání vnímá jako křivdu, ale zároveň také jako krok, na který má akcionář, tedy město, právo. "To, co mi už standardní nepřipadá, je fakt, že dokument o mém odvolání připravovali právníci Agrofertu, nikoli odpovědní zaměstnanci DPP," uvedl. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) Ďuriše na Twitteru vyzvala, aby předložil důkazy. Představenstvo DPP odvolalo Ďuriše na základě doporučení dozorčí rady.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Bývalý ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš se rozloučil se zaměstnanci dopisem, v němž uvádí, že na jeho odvolání se podíleli právníci Agrofertu. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jej na Twitteru vyzvala, aby předložil důkazy. Ďuriše minulý týden odvolalo představenstvo na popud dozorčí rady, část odborářů proto vyhlásila stávkovou pohotovost.

"Chci jasný důkaz pro Vaše tvrzení, pane Ďuriši. A chci ho okamžitě," napsala Krnáčová na Twitter.

Bývalý ředitel v dopise píše, že své odvolání vnímá jako křivdu, ale zároveň také jako krok, na který má akcionář, tedy město, právo. "To, co mi už standardní nepřipadá, je fakt, že dokument o mém odvolání připravovali právníci Agrofertu, nikoli odpovědní zaměstnanci DPP," uvedl.

O tom, že by se na odvolání mohli podílet zmínění právníci, mluvil v pondělí také prezident odborářů Jiří Obitko. Podle něj mají odboráři stejné informace jako bývalý ředitel. Odboráři z jeho organizace jsou od minulého týdne ve stávkové pohotovosti.

Hloupost, nesmysl a pitomost

Podíl právníků na propuštění Ďuriše v pondělí Krnáčová v prohlášení pro ČTK odmítla a označila za "hloupost, nesmysl a pitomost".

Představenstvo DPP odvolalo Ďuriše a ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou na základě doporučení dozorčí rady. Vedením podniku je nyní pověřen dopravní ředitel Ladislav Urbánek, novým předsedou představenstva se stal Martin Gillar z České pošty.

Češkovou nahradí ve funkci ekonomické ředitelky dosavadní vedoucí odboru účetnictví Marek Polický. V představenstvu ji nahradil technický ředitel DPP Jan Šurovský. Kdy bude vypsáno výběrové řízení a zvolen nový ředitel DPP, zatím není jasné.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10 tisíc lidí. Praha jeho fungování dotuje více než 11 miliardami korun ročně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy