Obrazem: Stará čistírna vod v Bubenči skrývá stovky metrů podzemních tunelů, podívejte se dovnitř

Obrazem: Stará čistírna vod v Bubenči skrývá stovky metrů podzemních tunelů, podívejte se dovnitř
Interiér hlavní budovy čističky je v současnosti využíván ke konání svateb, ale i výstav...
... jak dokládá i tento suvenýr.
Pohled do strojoven kalových čerpadel, jednoho z mnoha článků technického zázemí budovy.
Čerpadla byla poháněna parními motory značky Breitfeld, Daněk a spol.
Foto: Adam Hecl
Adam Hecl
23. 7. 2017 17:45
Původní kanalizační čistírna v Praze-Bubenči sloužila až do roku 1967, kdy byla nahrazena Ústřední čistírnou odpadních vod. Dnes patří mezi národní kulturní památky a v jejích prostorách se pořádají výstavy i svatby. Ve své podzemní části dosud skrývá stovky metrů tunelů. Mnoho z nich je veřejně přístupných a konají se v nich prohlídky. (Pro vstup do galerie klikněte na úvodní fotku.)
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy