Obnova pražských sdružení ODS se odkládá, začne v dubnu

ČTK ČTK
20. 3. 2013 17:05
Organizace ODS v Praze 12 a 4 čekají na to, kolik lidí zaplatí členské příspěvky
Tomáš Grulich má na starosti obnovu sdružení pro Prahu 12
Tomáš Grulich má na starosti obnovu sdružení pro Prahu 12 | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Obnova zrušených organizací ODS v Praze 4 a 12 začne zřejmě až v dubnu.

Straníci totiž musí do konce března zaplatit členské příspěvky, a teprve poté bude jasné, kolik lidí v jednotlivých oblastech zůstane.

"Čekám, kolik lidí zaplatí členské příspěvky, kolik lidí se přehlásí, a pak budu konat," řekl  Tomáš Grulich, který má na starosti obnovu ODS v Praze 12. Výkonné radě by měl předložit žádosti o přidělení licencí pro nová místní sdružení.

Podle Grulicha dosud příspěvky zaplatilo přes 30 lidí z původních asi 85 členů. "Věřím, že se ještě nějací přihlásí, naopak mám zprávu, že se chtějí vrátit někteří lidé, kteří předtím z ODS odešli," poznamenal senátor.

Část straníků z Prahy 12 odejde, podle schválených pravidel totiž členy nových sdružení mohou být jen ti, kteří mají v daném obvodu trvalé bydliště.

V Praze 12 byli registrováni i lidé z jiných městských částí, například z Prahy 1 a 4. Podle Grulicha tvořili asi čtvrtinu členské základny.

Grulich postup koordinuje také s prvním místopředsedou pražské ODS Zdeňkem Zajíčkem, který má na starosti obnovu stranických buněk v Praze 4. Ve čtvrtém obvodu už někteří straníci požádali o založení nových místních sdružení.

Podle informací ČTK se jedná o straníky, kteří se zrušením oblastního sdružení nesouhlasili a ostře proti němu vystupovali.

Na obnovení stranických buněk má ODS tři měsíce. Výkonná rada o zrušení oblastních sdružení v Praze 4, 12 a v Praze-západ rozhodla na konci února.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy