Obnova pražských sdružení ODS se odkládá, začne v dubnu

ČTK ČTK
20. 3. 2013 17:05
Organizace ODS v Praze 12 a 4 čekají na to, kolik lidí zaplatí členské příspěvky
Tomáš Grulich má na starosti obnovu sdružení pro Prahu 12
Tomáš Grulich má na starosti obnovu sdružení pro Prahu 12 | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Obnova zrušených organizací ODS v Praze 4 a 12 začne zřejmě až v dubnu.

Straníci totiž musí do konce března zaplatit členské příspěvky, a teprve poté bude jasné, kolik lidí v jednotlivých oblastech zůstane.

"Čekám, kolik lidí zaplatí členské příspěvky, kolik lidí se přehlásí, a pak budu konat," řekl  Tomáš Grulich, který má na starosti obnovu ODS v Praze 12. Výkonné radě by měl předložit žádosti o přidělení licencí pro nová místní sdružení.

Podle Grulicha dosud příspěvky zaplatilo přes 30 lidí z původních asi 85 členů. "Věřím, že se ještě nějací přihlásí, naopak mám zprávu, že se chtějí vrátit někteří lidé, kteří předtím z ODS odešli," poznamenal senátor.

Část straníků z Prahy 12 odejde, podle schválených pravidel totiž členy nových sdružení mohou být jen ti, kteří mají v daném obvodu trvalé bydliště.

V Praze 12 byli registrováni i lidé z jiných městských částí, například z Prahy 1 a 4. Podle Grulicha tvořili asi čtvrtinu členské základny.

Grulich postup koordinuje také s prvním místopředsedou pražské ODS Zdeňkem Zajíčkem, který má na starosti obnovu stranických buněk v Praze 4. Ve čtvrtém obvodu už někteří straníci požádali o založení nových místních sdružení.

Podle informací ČTK se jedná o straníky, kteří se zrušením oblastního sdružení nesouhlasili a ostře proti němu vystupovali.

Na obnovení stranických buněk má ODS tři měsíce. Výkonná rada o zrušení oblastních sdružení v Praze 4, 12 a v Praze-západ rozhodla na konci února.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy