Šel s nožem na exmanželku. Nejsem agresivní typ, hájí se

ČTK ČTK
20. 1. 2015 13:32
Obžaloba dvaapadesátiletého muže viní z pokusu o vraždu exmanželky a jejího nového partnera.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Muž, kterého obžaloba viní z pokusu o vraždu exmanželky a jejího nového partnera, u pražského městského soudu popřel úmysl vraždit. Prý není agresivní typ a s bývalou ženou si jen chtěl vyříkat, proč mu nebere telefon.

Loni v červenci ji napadl na jejím pracovišti ve stanici metra Kačerov a nožem vážně zranil jejího přítele, který se ji snažil bránit. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Dvaapadesátiletý obžalovaný i jeho exmanželka, která je o 27 let mladší než on, pracovali u pražského dopravního podniku - on jako řidič, ona u informačního okénka na Kačerově.

Po rozvodu měli dlouhodobé spory. Muž ženě dělal žárlivé scény, a jak u soudu sám připustil, v textových zprávách jí mimo jiné vyhrožoval, že zveřejní její intimní fotografie a připraví ji tak o práci. Žena mezitím navázala vztah se svým třiapadesátiletým kolegou.

Obžaloba uvádí, že exmanžel vzal loni 18. července dva kuchyňské nože a s úmyslem ženu usmrtit se odpoledne vypravil do stanice Kačerov. "Žádný úmysl někoho fyzicky napadnout tam nebyl. Neměl jsem důvod. Ani jsem nevěděl, že je mi nevěrná, to jsem se dověděl až po zatčení," tvrdil.

Na Kačerově zabouchal na vstupní dveře místnosti dozorčího turniketů, a když se bývalá manželka vyklonila z okénka, chytil ji se slovy "já tě zabiju, děvko" za krk a začal ji tahat ven, takže jí podvrkl krční páteř a pohmoždil hlavu.

"Řvala jak pavián. Já nejsem vůbec agresivní typ. To, že ji zabiju, jsem myslel tak, že bych jí chtěl dát pár facek. Nemám rád násilí a hádky. Řval jsem na ni, protože ji mám rád," vypověděl.

Když se exmanželce podařilo vyprostit ze sevření a utéct do zadní části místnosti, muž vykopl skleněnou výplň dveří a vzniklým otvorem vlezl dovnitř. Tam ženě přispěchal na pomoc partner, který se v místnosti nacházel.

Obžalovaný ho po vzájemné potyčce pobodal do břicha, přičemž čepel jednoho z nožů pronikla až do jater. Žena mezitím přivolala pomoc a podle obžaloby tak zachránila pobodanému život. Kolega se musel okamžitě podrobit operaci.

Obžalovaný muž má s exmanželkou malou dceru, s dvěma jinými ženami další tři děti. V minulosti byl opakovaně trestán za zanedbání povinné výživy, také za nebezpečné vyhrožování, krádež a ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy