Obrazem: Kardinál Duka požehnal nové sanitky pro Prahu

Obrazem: Kardinál Duka požehnal nové sanitky pro Prahu
Na pražském Hradčanském náměstí to vypadalo jak po teroristickém útoku.
Naštěstí se jednalo o radostnou událost. Praha koupila deset nových sanitek za 32 miliónů korun.
Do výběrového řízení se přihlásil jediný uchazeč a tak pražští záchranáři mohou být spokojeni, dostali vozy, na které jsou zvyklí.
K tomu si pořídili velitelské vozidlo za 1,6 milionu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 12. 2016 17:44
Deset nových sanitek převzala pražská záchraná služba. Před arcibiskubským palácem na Hradčanech jim požehnal primas český Dominik Duka.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy