Praha je zase o něco zelenější. V metropoli vznikly nové rybníky, park a stromořadí

Praha je zase o něco zelenější. V metropoli vznikly nové rybníky, park a stromořadí
Na území Horních Počernic vznikl krajinný park V Ladech. Přibyly i nové prvky. Například broukoviště tvořené kusy kmenů, ve kterých žijí brouci i jiné organismy vázané na odumírající nebo odumřelé dřevo.
Roste zde i kosatec žlutý či krtičník křídlatý.
Podle náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) roste důležitost těchto zelených ploch v době, kdy se zvyšují průměrné roční teploty a narůstá počet suchých dní. "Jejich dopady pociťujeme všichni, a proto musíme hledat řešení nejen pro zadržování vody v krajině," říká Hlubuček.
Cesty lemují aleje.
Foto: Vojtěch Herout
Domácí Domácí
13. 5. 2022 12:24
Praha patří v Evropě mezi města s nejvyšším podílem zeleně, ukázal loni index HUGSI. A zeleně stále přibývá. Nově vznikl například krajinný park v Lítožnici, v Horních Počernicích zase místním nově slouží dva rybníky. Brzy by se svého rybníku měly dočkat i Letenské sady, kde se u Hanavského pavilonu buduje vodní nádrž.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Světová zdravotnická organizace si do svého čela opět zvolila Etiopana Tedrose

Světová zdravotnická organizace (WHO) si v úterý na svém valném shromáždění v Ženevě do čela opět zvolila Etiopana Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse. Nynější generální ředitel WHO byl do funkce na dalších pět let znovuzvolen v tajném hlasování 155 delegáty ze 160.

Německý ministr Karl Lauterbach výsledek označil za velkolepý a plně zasloužený. Tedros v projevu po přísaze vyjádřil přesvědčení, že vyjádřená důvěra neplatí pouze jemu, ale celé "rodině WHO" a jeho kolegům a týmu.

První funkční období Tedrose ve funkci se vyznačovalo především bojem s pandemií covidu-19. Jeho dnešní znovuzvolení není nijak překvapivé, neboť 57letý bývalý etiopský ministr zdravotnictví a zahraničí byl jediným kandidátem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy