Neznámý řidič v noci poškodil zábradlí na mostě Legií, v řece ho hledali potápěči

ČTK ČTK
23. 9. 2015 15:40
Část kamenného zábradlí na mostě Legií v Praze v noci na středu někdo poničil. Do zábradlí zřejmě narazilo auto a shodilo části mostu do řeky. Technická správa komunikací škodu předběžně vyčíslila na půl milionu korun. Městská policie na místo vyslala poříční útvar s potápěči, ti však na dně Vltavy nic neobjevili. Po viníkovi kriminalisté zatím bez úspěchu pátrají, nezaznamenaly ho totiž ani kamerové systémy.
Most Legií
Most Legií | Foto: Pavel Baroch

Praha - Část kamenného zábradlí na památkově chráněném mostě Legií je poničená. Po úterní půlnoci do něj pravděpodobně narazilo auto. Technická správa komunikací škodu předběžně vyčíslila na půl milionu korun.

Policie hledá viníka, kamerové záznamy událost nezachytily. Na místě nehodyje nyní kovová zábrana.

"Výše škody je momentálně vyčíslena zhruba na 500 tisíc korun. Bude však záviset na tom, zda se povede vylovit některé prvky zábradlí, které by nebyly výrazně poškozené a budou i nadále k použití," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Zábradlí by mohlo být opraveno nejdříve za dva měsíce. Pokud se budou muset kuželky výplně či sloupky znovu vyrobit, vše se protáhne. Předejít podobné události lze podle Liškové pouze osazením svodidel, což v případě kulturní památky není možné.

Auto do Vltavy nespadlo

"Vyšetřujeme dopravní nehodu neznámého viníka," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Městská policie na místo vyslala poříční útvar s potápěči, ti však na dně Vltavy nic neobjevili.

"Prohledali jsme dno Vltavy, zda se tam nenachází vozidlo. Výsledek byl negativní," sdělila mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy