reklama
 
 

Muž v metru málem podřízl cestujícího, po útoku utekl

Aktualizováno 12. 3. 2015 16:44
Útočník z metra | Video: Policie ČR |  00:35
Útok se stal ráno v Praze ve stanici Invalidovna. Zraněnému pomohli ostatní cestující.

Praha - Jednoho z cestujících v metru ráno pořezal na krku neznámý muž. Zaútočil na něj při vystupování ze soupravy ve stanici Invalidovna. Devětatřicetiletý muž utrpěl hlubokou řeznou ránu na krku a po akutním ošetření na místě jej záchranáři odvezli do Nemocnice Na Bulovce

"Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což hrozí útočníkovi v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt ve vězení," uvedla pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Incident se stal kolem půl osmé ráno. Podle policejní mluvčí první pomoc zraněnému poskytli lidé v metru, záchranné službě muže předali ve stanici Křižíkova.

"Na nástupišti v Křižíkově seděl na lavičce člověk, všude kolem byly obvazy a lidi mu drželi krk. Nastoupil jsem do vagónu do úplně zadní části a tam byla kaluž krve,“ sdělil serveru Novinky.cz svědek incidentu.

Útočníkovi je podle svědků kolem 30 let, má štíhlou postavu, světlou pleť a krátké hnědé vlasy.

Záchrana napadeného muže v metru. | Video: Policie ČR |  01:58

"Oblečený byl do světle modrých džínů a červené zimní bundy, pod kterou měl šedomodrou mikinu s kapucí," popsala útočníka Rösslerová a dodala, že nesl na zádech velký červený batoh.

Po útoku do stanice metra vyrazili kriminalisté a detektivové. "Společně ohledávali místo činu, zajišťovali stopy a svědky a zjišťují, zda tento incident zaznamenal kamerový systém," doplnila Rösslerová. Po napadení se agresor ztratil v davu. Policie po něm nyní pátrá a žádá veřejnost o ostražitost. Podle mluvčí zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se muži znali.

autor: ČTK | 12. 3. 2015 10:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama