Neznámý vandal v neděli posprejoval Karlův most, policie případ vyšetřuje

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 3. 2020 13:34
Na Karlově mostě v Praze někdo znovu nasprejoval graffiti. Policie věc prošetřuje jako podezření z trestného činu poškození cizí věci. Poškozením mostu zabývají také pražští památkáři.

Na nový nápis upozornil na Twitteru novinář Janek Rubeš. Červeno-černý nápis "Kraków + Moscow = Prague" je doplněn nedělním datem.  

"Z veřejného prostoru jsme získali informaci, že byl posprejován Karlův most. Z tohoto důvodu se věcí zabýváme pro podezření z trestého činu poškození cizí věci a zjišťujeme další okolnosti," řekla Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková na Twitteru informovala, že pražští památkáři o grafiti vědí a věc už řeší. 

Karlův most v loňském červenci posprejovala také bratří Niclas Steiger a Benjamin Wittig z Německa. Obvodní soud pro Prahu 1 oba pachatele potrestal ročním podmíněným trestem, stotisícovou pokutou a pětiletým vyhoštěním z Česka. Niclas se přiznal a trest přijal, Benjamin se proti trestu odvolal. 

Restaurátoři nápis začali odstraňovat 27. července a plánovali, že práce budou trvat do půlky srpna. Podle smlouvy za to měli dostat 40 tisíc korun. V noci na 28. července ale graffiti neočekávaně zmizelo. K odstranění se následně přihlásil Miroslav Černý. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy