Nehoda tří kamionů zastavila dopravu na Pražském okruhu, u Černého Mostu se vysypaly basy s pivem

ČTK ČTK
12. 7. 2018 12:32
Nehoda tří kamionů na úrovni nájezdu z dálnice D11 na Štěrboholskou spojku komplikovala dopravu na Pražském okruhu u Černého Mostu. V místě jsou vysypány basy s pivem. Necelou hodinu byl provoz zcela zastaven, obnoven byl nejprve v jednom jízdním pruhu, úplně až kolem 13:30. Nehoda si vyžádala jedno středně těžké zranění. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra, policejního mluvčího Jana Rybanského a mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové. "Ošetřili jsme jednoho muže, utrpěl poranění hlavy," řekla mluvčí záchranářů. S podezřením na otřes mozku a zlomeninu nohy byl převezen do Nemocnice Na Bulovce, dodala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 46 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy