Nehoda kamionu komplikovala dopravu na Štěrboholské spojce v Praze, na místě se tvořily kolony

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 9. 2016 12:55
Dopravu na Štěrboholské spojce v Praze komplikovala celé dopoledne nehoda kamionu, který časně ráno najel v místě dopravního omezení na středová svodidla. Kolony byly směrem do centra od hradecké dálnice, v opačném směru od Zahradního Města. Zraněného řidiče odvezla záchranná služba do nemocnice. Nehoda se stala před 04:00 na Štěrboholské spojce na úrovni Europarku, kamion se podařilo vyprostit před 9:00. Policie do té doby řídila dopravu kyvadlově. Po vyproštění kamionu byly zprovozněny dva jízdní pruhy ve směru na Černý Most a jeden ve směru do centra. Přesto se kolony tvořily celé dopoledne.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Roman Půta HZS Praha
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy