Našli se rodiče batolete. Matka ve vězení, otec zadržen

Domácí Domácí
29. 7. 2013 13:53
Dvouletou dívku dal otec na Václavském náměstí pohlídat bezdomovcům. Pak zmizel.
Poznávacím znamením během pátrání po rodičích měly být i tyto růžové "crocsy" ve tvaru pejska.
Poznávacím znamením během pátrání po rodičích měly být i tyto růžové "crocsy" ve tvaru pejska. | Foto: Policie ČR

Praha- Jsou jí necelé dva roky, je krásná, zdravá, načesaná a pěkně oblečená. Přesto dalo policii práci, aby sehnali její rodiče.

Pražští policisté žádali od neděle veřejnost o pomoc při zjištění totožnosti nalezené holčičky a vypátrání jejích rodičů. Teď už její identitu znají.

"Kriminalisté na základě ověření totožnosti rodinným příslušníkem v tuto chvíli již s naprostou jistotou znají totožnost nalezené holčičky, které jsou necelé dva roky," sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Matka ve vězení, otec zadržen

Matka holčičky je dle jejích informací v tuto chvíli umístěna v ruzyňské vazební věznici, kam byla převezena po zadržení přibližně před čtrnácti dny pražskými policisty.

"Dnes krátce před polednem se přímo do kojeneckého centra dostavil otec dívenky, kterého tam však po chvíli policisté zadrželi, a to pro podezření z trestného činu opuštění dítěte. Na základě dalšího vyšetřování, výslechu otce a osob, které měly, co dočinění s celým případem, bude rozhodnuto o dalším postupu a případném sdělení podezření," dodává.

Za tento trestný čin hrozí otci malé dívenky až tři roky vězení.

Stojím na Václaváku, bezdomovci mi dali hlídat holčičku

Ten příběh zní naprosto neuvěřitelně. V sobotu kolem osmnácté hodiny večerní zavolal na linku 158 muž, že stojí na Václavském náměstí a má u sebe přibližně dvouletou holčičku. Tu mu na pět minut předali bezdomovci na hlídání, ale nikdo z nich se již pro dítě nevrátil.

"Po příjezdu na místo policisté zjistili, že úplně na začátku měl bezdomovcům předat holčičku na krátké pohlídání údajně její otec a ten si pro dítě už nepřišel. Z tohoto důvodu holčičku předali muži, který stál na zastávce Václavské náměstí," sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Policisté si okamžitě přibližně dvouletou holčičku převzali a vyrozuměli Orgán sociálně právní ochrany dítěte. Jelikož se policii nepodařilo hned zjistit, komu dítě patří, byla umístěna do kojeneckého centra.

Na případu bylo pozoruhodné i to, že holčička vypadala zdravě, krásně a udržovaně, Bloňdaté vlásky měla pečlivě učesané, na sobě čisté značkové oblečení.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy