Národní knihovnu povede Hermanův náměstek, soutěž nebude

ČTK ČTK
5. 3. 2015 16:02
Ministr kultury Daniel Herman pověřil Miroslava Rovenského krizovým řízením. Výběrové řízení na místo šéfa knihovny zatím vypisovat nebude.
Národní knihovna v Klementinu.
Národní knihovna v Klementinu. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Novým ředitelem Národní knihovny bude místo Tomáše Böhma, který na funkci rezignoval, náměstek ministra kultury Miroslav Rovenský.

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) ho pověřil krizovým vedením instituce od pátku 6. března. Výběrové řízení na místo šéfa knihovny zatím vypisovat nebude. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí ministerstva Simona Cigánková.

"Rozhodl jsem se nastalou situaci vyřešit krizovým řízením právě v souvislosti s probíhající revitalizací Klementina a nevypisovat zatím výběrové řízení," sdělil ministr Herman.

Jak dlouho bude správa knihovny v krizovém režimu trvat, neuvedl. Pověření Rovenského vedením knihovny odůvodnil Herman tím, že na ministerstvu měl tuto oblast dosud na starosti.

Rovenský ke svým plánům v knihovně uvedl, že v první řadě je třeba vyřešit problémy nynější etapy rekonstrukce budovy knihovny v Klementinu. Chce i nastartovat další etapy, "aby celý proces proběhl bez zbytečných prodlev a navyšování finančních prostředků".

Revitalizace Klementina začala před pěti lety, uskutečňuje se za provozu a měla by být dokončena na konci roku 2017 nebo na začátku roku 2018. Celá akce by měla přijít na 1,88 miliardy korun.

Böhm byl v čele knihovny od počátku roku 2010, na funkci rezignoval v úterý z osobních důvodů.

 

Právě se děje

před 21 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy