reklama
 
 

Národní knihovnu povede Hermanův náměstek, soutěž nebude

5. 3. 2015 16:02
Ministr kultury Daniel Herman pověřil Miroslava Rovenského krizovým řízením. Výběrové řízení na místo šéfa knihovny zatím vypisovat nebude.

Praha - Novým ředitelem Národní knihovny bude místo Tomáše Böhma, který na funkci rezignoval, náměstek ministra kultury Miroslav Rovenský.

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) ho pověřil krizovým vedením instituce od pátku 6. března. Výběrové řízení na místo šéfa knihovny zatím vypisovat nebude. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí ministerstva Simona Cigánková.

"Rozhodl jsem se nastalou situaci vyřešit krizovým řízením právě v souvislosti s probíhající revitalizací Klementina a nevypisovat zatím výběrové řízení," sdělil ministr Herman.

Jak dlouho bude správa knihovny v krizovém režimu trvat, neuvedl. Pověření Rovenského vedením knihovny odůvodnil Herman tím, že na ministerstvu měl tuto oblast dosud na starosti.

Rovenský ke svým plánům v knihovně uvedl, že v první řadě je třeba vyřešit problémy nynější etapy rekonstrukce budovy knihovny v Klementinu. Chce i nastartovat další etapy, "aby celý proces proběhl bez zbytečných prodlev a navyšování finančních prostředků".

Revitalizace Klementina začala před pěti lety, uskutečňuje se za provozu a měla by být dokončena na konci roku 2017 nebo na začátku roku 2018. Celá akce by měla přijít na 1,88 miliardy korun.

Böhm byl v čele knihovny od počátku roku 2010, na funkci rezignoval v úterý z osobních důvodů.

autor: ČTK | 5. 3. 2015 16:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama