Nájemce Holešovické tržnice končí, rozhodla Praha

ČTK ČTK
16. 12. 2011 14:10
Společnost Delta Center dluží podle radních městu 147 milionů korun
Magistrát hlavního města Prahy.
Magistrát hlavního města Prahy. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Praha ukončí smlouvu nájemci Holešovické tržnice. Na mimořádném jednání o tom v pátek rozhodli pražští radní.

Nájemce, společnost Delta Center, městu dluží téměř 147 milionů korun, informovala radní Aleksandra Udženija (ODS).

Ukončení smlouvy se současným nájemcem nedávno doporučil výbor pro hospodářskou politiku a informatiku zastupitelstva hlavního města.

Nájemce měl údajný dluh uhradit do 15. prosince. "K dnešnímu dni však nebyl závazek uhrazen," sdělila radní v tiskové zprávě.

Delta Center už dříve uvedla, že žádné dluhy vůči městu nemá. Naopak do úpravy areálu prý nad rámec běžných úprav investovala stovky milionů korun. Praha tedy prý dluží jí.

Roční nájemné činí 109 milionů korun. Součástí smlouvy je ustanovení, podle kterého nájemce hradí opravy nad rámec běžné údržby. Náklady si pak může odpočítat z nájemného. Firma má tržnici v nájmu od roku 1994, smlouva má skončit v roce 2045.

Nájemce tržnice v březnu představil Praze plán na obnovu areálu. Rekonstrukci tržnice sliboval už před několika lety, dosud ale zůstalo jen u slibů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy