Video: Najedu autem do lidí a budu střílet, hrozil v Praze muž. Policie ho zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 3. 2021 14:27
Policie zadržela muže, který v úterý vyhrožoval, že v centru Prahy najede autem do lidí, bude po nich střílet a spáchá sebevraždu. Devětadvacetiletý muž byl pod vlivem drog a v minulosti se léčil na psychiatrii, kde skončil i po úterním zadržení policií. Za vydírání mu nyní hrozí v případě odsouzení až osm let vězení.
Policisté řešili situaci ohledně hrozby, že chce někdo v centru Prahy najet dodávkou do davu lidí, střílet po nich a spáchat sebevraždu. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

O výhrůžce byli policisté informováni v úterý odpoledne prostřednictvím tísňové linky 158 a operační důstojník zapojil do pátrání po podezřelém policejní hlídky, kriminalisty i operátory městských kamerových systémů.

"Operátor linky 158 zjistil, že vozidlo řídí devětadvacetiletý muž, který má problémy kvůli užívání drog a v minulosti se léčil na psychiatrii. Během hovoru s podezřelým bylo evidentní, že se jeho psychický stav zhoršuje a hrozí, že čin skutečně spáchá," popsal úterní událost mluvčí Jan Daněk.

Podle něj kriminalisté několik desítek minut po začátku akce auto s podezřelým vypátrali a zablokovali u tramvajové zastávky v ulici Komunardů v Praze 7. Muže zadrželi za použití donucovacích prostředků a s ohledem na jeho zdravotní stav ho předali zdravotníkům, uvedl mluvčí.

Muž podle něj skončil v psychiatrické nemocnici. Ještě před tím se podrobil testu na drogy, který byl pozitivní na pervitin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy