Najděte hráče na squash nebo lásku v metru, láká DPP

Magdaléna Daňková
8. 11. 2013 12:07
Komunikační vagony budou jezdit každou sobotu a budou to vždy ty prostřední
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Pražské metro má další novinku. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) spustí v sobotu provoz "komunikačního vagonu" na lince metra A. Cestující, kteří nastoupí do prostředních vagonů, se budou moci seznámit třeba s budoucím partnerem, nebo si najít spoluhráče na squash.

"V současné době, kdy převažují spíše elektronické formy komunikace (SMS, mail či sociální sítě), je vhodné se vrátit k mluvenému slovu a tento způsob komunikace obrodit. K tomuto účelu může sloužit i projekt komunikačního metra," řekl k projektu pražský radní pro oblast dopravy Jiří Pařízek.

Seznámení pro všechny bez ohledu na jejich aktuální stav

Komunikační metro bude jezdit každou sobotu vždy po celý den a pouze na lince A. Speciální jízdenky nebudou třeba. A přístupny budou všem věkovým kategoriím "bez ohledu na aktuální stav".

Dopravní podnik chce ve zkušebním provozu získat zpětnou vazbu od cestujících. Ti budou moci své dojmy a názory sdělit v anketě na oficiálním webu a Facebookové stránce DPP.

Podle nich má projekt minimální finanční nároky, neboť metro jezdí pořád. "Komunikační vagony nebudou určeny striktně lidem majícím zájem o komunikaci, v žádném případě tedy nedojde k narušení kapacity přepravy," poznamenal generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Linka A je totiž nejméně vytíženou linkou pražského metra, přeprava mezi konečnými stanicemi trvá zhruba jednadvacet minut.

Provoz komunikačního metra byl spuštěn na základě zářijové ankety na webu dopravního podniku, z níž vyplynulo, že 80% cestujících věří tomu, že v metru se lze seznámit. Od původního záměru, který počítal s provozem seznamovacího metra pro nezadané, nakonec bylo upuštěno.

Dopravní podnik spustil nedávno také hudební reprodukci v prostorách stanice metra Můstek A.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy