Nabízet sex v Praze? Příště jen s povolením, chce radní

ČTK ČTK
29. 5. 2012 13:20
Praha plánuje zákon, podle kterého by prostitutky musely získat pro činnost povolení
Prostituce - ilustrační záběr
Prostituce - ilustrační záběr | Foto: Reuters

Praha - Praha má plán, jak na svém území regulovat prostituci. Prostitutky by musely získat oprávnění k provozování činnosti. Město by ho vydávalo jen těm ženám, které nemají žádnou pohlavní nemoc.

Pro udržení licence by pak prostitutky musely každé tři měsíce chodit na zdravotní prohlídky. Praha to chce prosadit do návrhu zákona o regulaci prostituce, který v současnosti připravuje.

Podle pražského radního Lukáše Manharta (TOP 09) by měl být hotový na podzim. Očekává, že jeho snahu podpoří i další obce. V Česku totiž v současnosti žádný zákon prostituci nereguluje.

"Naším hlavním cílem je úprava dosud neregulované činnosti, přičemž na prvním místě je ochrana zdraví klienta. V současné chvíli nad výkonem této činnosti, počtem prostitutek a jejich zdravotním stavem neexistuje prakticky žádný dohled," uvedl Manhart.

Praha zákon připravovala už v minulém volebním období, současné vedení města na tehdejší záměr navazuje. Základní dohled by měl podle Manharta vykonávat obecní úřad.

"Radnice v současné chvíli neuvažuje, že by nabízení erotických služeb byla ze své povahy živnost. Uvažuje se tak spíše o 'oprávnění k provozování činnosti'," napsal v tiskové zprávě pražský magistrát. Manhart si od tohoto opatření slibuje snížení počtu lidí provozujících prostituci i počtu nevěstinců.

S nevěstinci se potýká především centrum hlavního města. Praha 1 se snaží s těmito podniky bojovat aspoň jinými prostředky. Minulý týden nařídila vyklizení nevěstince nabízejícího dívky ve výlohách v ulici Ve Smečkách. Vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě.

 

Právě se děje

Další zprávy