Na staveništi na Praze 6 spadl dvacetimetrový jeřáb, poškodil prázdné nákladní auto

ČTK ČTK
16. 10. 2019 11:33
Na staveništi ve Stochovské ulici na Praze 6 ve středu spadl dvacetimetrový stavební jeřáb. Poškodil zaparkované auto, ve kterém nikdo nebyl. Po pádu nebyl nikdo zraněn.
Pád dvacetimetrového jeřábu na Praze 6
Pád dvacetimetrového jeřábu na Praze 6 | Foto: Hasiči Praha

Podle mluvčí pražské policie Evy Kropáčové jeřáb spadl při demontáži. Policisté nyní na místě zjišťují, co bylo příčinou pádu a zda nebyla zanedbána bezpečnost. Škoda bude podle prvotního odhadu policie ve statisících korun.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka řekl, že hasiči místo zajistili, a protože zjistili, že nehrozí další nebezpečí ohrožení života či majetku, zásah ukončili.

"Jeřáb se položil na bok a stavební firma disponuje technikou, kterou si ho zase zvedne," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy