Vlak na Smíchově projel na červenou a vykolejil, tři zranění

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 18. 8. 2014 13:08
Osobní vlak z Nučic vykolejil poté, co projel návěstidlo, které mu zakazovalo jízdu.
Nehoda na smíchovském nádraží.
Nehoda na smíchovském nádraží. | Foto: Drážní inspekce

Praha - Na pražském smíchovském nádraží vykolejil vlak a lehce zranil tři ženy.

"Zranění jsou lehká, protože vlak narazil při couvání a v nízké rychlosti," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Podle ní ženy utrpěly zhmožděniny končetin a hlavy. Záchranáři je převezli k preventivním vyšetřením do nemocnice v Motole.

Osobní vlak z Nučic podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vykolejil v 9:28 poté, co projel návěstidlo, které mu zakazovalo jízdu, a najel do zarážedla slepé koleje. Škoda na vlaku činí 80 tisíc korun, na trati pak 100 tisíc.

"Jednou z možných příčin je selhání strojvedoucího, který nestihl zastavit, druhou z možných příčin je technická závada na vlaku, kterou bychom chtěli vyloučit při komisionální prohlídce," řekl Drápal. Výsledky prohlídky by podle něj mohly být asi do týdne.

Vlak nedobrzdil při dojezdu do cílové stanice, uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Nehoda neměla vliv na provoz na smíchovském nádraží, nevyjel ale spoj, který měl využít vykolejený motorový vůz.

Pokud by se ukázalo, že chyboval strojvedoucí, mohl by ho podle Drápala potrestat zaměstnavatel například zákazem řízení nebo odebráním osobního ohodnocení. "Kdyby bylo zjištěno, dejme tomu, obecné ohrožení nebo nějaká trestněprávní odpovědnost, tak by začala konat i policie," doplnil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy