Na školách v Praze 10 visely v den voleb plakáty Cabrnochové

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
24. 9. 2014 16:43
Plakáty byly po upozornění odstraněny. Starosta městské části Bohumil Zoufalík nechal událost prověřit.
Ivana Cabrnochová (vlevo) postoupila do druhého kola doplňujicích voleb do Senátu s Janou Duškovou.
Ivana Cabrnochová (vlevo) postoupila do druhého kola doplňujicích voleb do Senátu s Janou Duškovou. | Foto: ČTK

Praha – Víkendové doplňovací volby do Senátu na Praze 10 mají dohru. V den konání voleb totiž na oplocení některých škol zůstaly plakáty kandidátky Strany zelených Ivany Cabrnochové.

Na agitační plakáty upozornili tajemníka radnice pražského desátého obvodu úředníci odpovědní za průběh voleb.

Volební speciál 2014

Volby

Vše podstatné k říjnovým komunálním a senátním volbám najdete přehledně na speciální stránce zde >>

"Byl dán pokyn k odstranění plakátů a současně byla informována paní Cabrnochová s tím, aby zajistila informování navrhujících stran a bylo zamezeno v pokračování vyvěšování plakátů,“ komentoval incident Josef Veselý z městského úřadu Prahy 10.

Podle Veselého byly plakáty po upozornění odstraněny. "O tom, zda agitace mohla ovlivnit výsledky voleb, by rozhodl soud, v případě že by někdo návrh na prošetření události podal," doplnil.

Zda případ skončí až soudním sporem, není ale v tuto chvíli jasné. "Událost zatím neznám dopodrobna, čekám na reakci druhé strany a nechávám to prověřit,“ dodal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Cabrnochová se k záležitosti zatím nevyjádřila.

Kandidátka Strany Zelených Ivana Cabrnochová v prvním kole doplňujících voleb získala 15,83 procenta hlasů a vyhrála. Protože nedostala dostatečný počet hlasů pro přímé zvolení, utká se v druhém kole s kandidátkou za hnutí ANO Janou Duškovou, která dostala o 32 hlasů méně, a skončila tak na druhém místě.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy