reklama
 
 

Na školách v Praze 10 visely v den voleb plakáty Cabrnochové

24. 9. 2014 16:43
Plakáty byly po upozornění odstraněny. Starosta městské části Bohumil Zoufalík nechal událost prověřit.

Praha – Víkendové doplňovací volby do Senátu na Praze 10 mají dohru. V den konání voleb totiž na oplocení některých škol zůstaly plakáty kandidátky Strany zelených Ivany Cabrnochové.

Na agitační plakáty upozornili tajemníka radnice pražského desátého obvodu úředníci odpovědní za průběh voleb.

Volební speciál 2014

Volební speciál 2014

Vše podstatné k říjnovým komunálním a senátním volbám najdete přehledně na speciální stránce zde >>

"Byl dán pokyn k odstranění plakátů a současně byla informována paní Cabrnochová s tím, aby zajistila informování navrhujících stran a bylo zamezeno v pokračování vyvěšování plakátů,“ komentoval incident Josef Veselý z městského úřadu Prahy 10.

Podle Veselého byly plakáty po upozornění odstraněny. "O tom, zda agitace mohla ovlivnit výsledky voleb, by rozhodl soud, v případě že by někdo návrh na prošetření události podal," doplnil.

Zda případ skončí až soudním sporem, není ale v tuto chvíli jasné. "Událost zatím neznám dopodrobna, čekám na reakci druhé strany a nechávám to prověřit,“ dodal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Cabrnochová se k záležitosti zatím nevyjádřila.

Kandidátka Strany Zelených Ivana Cabrnochová v prvním kole doplňujících voleb získala 15,83 procenta hlasů a vyhrála. Protože nedostala dostatečný počet hlasů pro přímé zvolení, utká se v druhém kole s kandidátkou za hnutí ANO Janou Duškovou, která dostala o 32 hlasů méně, a skončila tak na druhém místě.

autor: Magdaléna Daňková | 24. 9. 2014 16:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama