Na školách v Praze 10 visely v den voleb plakáty Cabrnochové

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
24. 9. 2014 16:43
Plakáty byly po upozornění odstraněny. Starosta městské části Bohumil Zoufalík nechal událost prověřit.
Ivana Cabrnochová (vlevo) postoupila do druhého kola doplňujicích voleb do Senátu s Janou Duškovou.
Ivana Cabrnochová (vlevo) postoupila do druhého kola doplňujicích voleb do Senátu s Janou Duškovou. | Foto: ČTK

Praha – Víkendové doplňovací volby do Senátu na Praze 10 mají dohru. V den konání voleb totiž na oplocení některých škol zůstaly plakáty kandidátky Strany zelených Ivany Cabrnochové.

Na agitační plakáty upozornili tajemníka radnice pražského desátého obvodu úředníci odpovědní za průběh voleb.

Volební speciál 2014

Volby

Vše podstatné k říjnovým komunálním a senátním volbám najdete přehledně na speciální stránce zde >>

"Byl dán pokyn k odstranění plakátů a současně byla informována paní Cabrnochová s tím, aby zajistila informování navrhujících stran a bylo zamezeno v pokračování vyvěšování plakátů,“ komentoval incident Josef Veselý z městského úřadu Prahy 10.

Podle Veselého byly plakáty po upozornění odstraněny. "O tom, zda agitace mohla ovlivnit výsledky voleb, by rozhodl soud, v případě že by někdo návrh na prošetření události podal," doplnil.

Zda případ skončí až soudním sporem, není ale v tuto chvíli jasné. "Událost zatím neznám dopodrobna, čekám na reakci druhé strany a nechávám to prověřit,“ dodal starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Cabrnochová se k záležitosti zatím nevyjádřila.

Kandidátka Strany Zelených Ivana Cabrnochová v prvním kole doplňujících voleb získala 15,83 procenta hlasů a vyhrála. Protože nedostala dostatečný počet hlasů pro přímé zvolení, utká se v druhém kole s kandidátkou za hnutí ANO Janou Duškovou, která dostala o 32 hlasů méně, a skončila tak na druhém místě.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy