Na Skalce praskl horkovod, přes tisíc míst nemá teplo

ČTK ČTK
1. 12. 2014 13:33
Horkovod na pražském sídlišti Skalka praskl v neděli v noci. Polovina odběrných míst stále čeká na obnovu dodávek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: čtk

Praha - Na pražském sídlišti Skalka byly tři tisíce domácností bez dodávek tepla. Krátce před nedělní půlnocí tam praskl horkovod.

Dělníci potrubí opravovali a podle mluvčího Pražské teplárenské Radka Ježdíka se před jedenáctou dopoledne podařilo obnovit dodávky zhruba pro polovinu postižených domácností. Zbývající polovina odběrných míst podle něj bude muset počkat na teplo do páté odpolední.

Dodávka byla obnovena v oblasti Solidarita, K Rybníčkům a v obchodním domě Tesco Skalka. Školy a zdravotnická zařízení jsou podle Ježdíka o situaci informovány.

Havárie horkovodu odřízla sídliště Skalka od tepla i koncem ledna. Tehdy byly přerušeny dodávky asi pro 40 tisíc lidí. Pražská teplárenská podle serveru iDnes.cz, který na poruchu upozornil, nechala v létě v této oblasti některé horkovody opravit. Skalka je podle Ježdíka jednou z oblastí, na které se společnost prioritně zaměřuje.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy