Na Palmovce střílel neznámý muž ze vzduchovky. Zasáhl kolemjdoucího do krku

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 8. 2016 10:02
Na pražské Palmovce sedmačtyřicetiletý muž v neděli večer střílel vzduchovkou. Zasáhl kolemjdoucího do krku a způsobil mu povrchové zranění, zdravotníci ho odvezli do nemocnice na ošetření. Policie útočníka zadržela. Incident se odehrál v neděli po 21:00, krátce po nahlášení střelby přijeli záchranáři i několik hlídek policistů. Muži hrozí až deset let za mřížemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Economia

PrahaPolicisté a záchranáři zasahovali v neděli večer v ulici Na Žertvách na pražské Palmovce kvůli muži, který na kolemjdoucí střílel ze vzduchové pistole ráže 5,5 mm. Zasáhl pětapadesátiletého muže, který skončil na chirurgii nemocnice Bulovka s povrchovým poraněním na krku. Uvedl to mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn. Útočníka policie zadržela.

Na místo byla povolána i zásahová jednotka. Ta nakonec nebyla potřeba a střelec se sám přiznal. Sedmačtyřicetiletý střelec skončil v policejní cele. "Důvody jeho jednání jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování," upřesnili policisté.

Policejní mluvčí Andrea Zoulová ráno řekla, že zatím zjišťuje informace a detaily k případu zveřejní během dne. "Zranění muže odpovídala tomu, že by se mohlo jednat o zásah diabolkou nebo něčím podobným," uvedl Horn. Nikdo jiný podle něj zraněn nebyl.

Incident se odehrál v neděli po 21:00, kdy parta přátel, kteří se tou dobou nacházeli v ulici Na Žertvách, zaslechla podle Horna zvuk připomínající střelbu ze vzduchovky. Poté jeden z nich pocítil prudkou bolest na krku. Krátce po nahlášení střelby přijeli záchranáři i několik hlídek policistů, kteří střelce našli a zadrželi.

Policie případ šetří jako podezření z trestného činu těžké újmy na zdraví ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Vláda schválí přesun 5 miliard korun z rezervy armádě, potvrdil Babiš. Dalších 5 miliard po analýze asi v únoru

Vláda na svém středečním mimořádném jednání schválí přesun pěti miliard korun z vládní rozpočtové rezervy ve prospěch rozpočtu ministerstva obrany. České televizi to při večerním jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Vláda původně slíbila, že deset miliard vrátí armádě na své první lednové schůzi, později Babiš hovořil o termínu do konce ledna.

Peníze armádě poslanci odebrali při prosincovém schvalování státního rozpočtu, aby vyhověli požadavku komunistů a získali potřebné hlasy pro jeho schválení. Slibovaný termín k vrácení částky se poté několikrát posunoval. "Večer vláda schválí přesun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu armády ve výši pěti miliard, zbytkových pět se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany. Předpokládám, že to bude příští měsíc," řekl Babiš České televizi.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Podmínky pro získání českého občanství se možná zpřísní. Žadatelé mají prokazovat i přestupkovou bezúhonnost

Podmínky pro získání českého občanství se možná zpřísní. Žadatelé budou muset nově prokázat například to, že se nedopustili některých přestupků. Předpokládá to vládní novela o státním občanství, kterou v dnešním prvním čtení podpořila Sněmovna. Posoudí ji nyní výbory. Předloha také zařadí Slováky, kteří měli po rozpadu Československa při rozhodování o nabytí občanství zvláštní postavení, na úroveň občanů ostatních zemí Evropské unie.

Žadatel by měl podle novely nově prokázat například přestupkovou bezúhonnost, veškeré peníze, které slouží k zajištění jeho životních potřeb v Česku, ale i délku a průběh studia v českém jazyce, jehož absolvování umožňuje výjimku z požadavku na zkoušku z českého jazyka a českých reálií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy