Na Palmovce střílel neznámý muž ze vzduchovky. Zasáhl kolemjdoucího do krku

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 8. 2016 10:02
Na pražské Palmovce sedmačtyřicetiletý muž v neděli večer střílel vzduchovkou. Zasáhl kolemjdoucího do krku a způsobil mu povrchové zranění, zdravotníci ho odvezli do nemocnice na ošetření. Policie útočníka zadržela. Incident se odehrál v neděli po 21:00, krátce po nahlášení střelby přijeli záchranáři i několik hlídek policistů. Muži hrozí až deset let za mřížemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Economia

PrahaPolicisté a záchranáři zasahovali v neděli večer v ulici Na Žertvách na pražské Palmovce kvůli muži, který na kolemjdoucí střílel ze vzduchové pistole ráže 5,5 mm. Zasáhl pětapadesátiletého muže, který skončil na chirurgii nemocnice Bulovka s povrchovým poraněním na krku. Uvedl to mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn. Útočníka policie zadržela.

Na místo byla povolána i zásahová jednotka. Ta nakonec nebyla potřeba a střelec se sám přiznal. Sedmačtyřicetiletý střelec skončil v policejní cele. "Důvody jeho jednání jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování," upřesnili policisté.

Policejní mluvčí Andrea Zoulová ráno řekla, že zatím zjišťuje informace a detaily k případu zveřejní během dne. "Zranění muže odpovídala tomu, že by se mohlo jednat o zásah diabolkou nebo něčím podobným," uvedl Horn. Nikdo jiný podle něj zraněn nebyl.

Incident se odehrál v neděli po 21:00, kdy parta přátel, kteří se tou dobou nacházeli v ulici Na Žertvách, zaslechla podle Horna zvuk připomínající střelbu ze vzduchovky. Poté jeden z nich pocítil prudkou bolest na krku. Krátce po nahlášení střelby přijeli záchranáři i několik hlídek policistů, kteří střelce našli a zadrželi.

Policie případ šetří jako podezření z trestného činu těžké újmy na zdraví ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy