reklama
 
 

Na Palmovce střílel neznámý muž ze vzduchovky. Zasáhl kolemjdoucího do krku

Aktualizováno 29. 8. 2016 10:02
Na pražské Palmovce sedmačtyřicetiletý muž v neděli večer střílel vzduchovkou. Zasáhl kolemjdoucího do krku a způsobil mu povrchové zranění, zdravotníci ho odvezli do nemocnice na ošetření. Policie útočníka zadržela. Incident se odehrál v neděli po 21:00, krátce po nahlášení střelby přijeli záchranáři i několik hlídek policistů. Muži hrozí až deset let za mřížemi.

PrahaPolicisté a záchranáři zasahovali v neděli večer v ulici Na Žertvách na pražské Palmovce kvůli muži, který na kolemjdoucí střílel ze vzduchové pistole ráže 5,5 mm. Zasáhl pětapadesátiletého muže, který skončil na chirurgii nemocnice Bulovka s povrchovým poraněním na krku. Uvedl to mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn. Útočníka policie zadržela.

Na místo byla povolána i zásahová jednotka. Ta nakonec nebyla potřeba a střelec se sám přiznal. Sedmačtyřicetiletý střelec skončil v policejní cele. "Důvody jeho jednání jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování," upřesnili policisté.

Policejní mluvčí Andrea Zoulová ráno řekla, že zatím zjišťuje informace a detaily k případu zveřejní během dne. "Zranění muže odpovídala tomu, že by se mohlo jednat o zásah diabolkou nebo něčím podobným," uvedl Horn. Nikdo jiný podle něj zraněn nebyl.

Incident se odehrál v neděli po 21:00, kdy parta přátel, kteří se tou dobou nacházeli v ulici Na Žertvách, zaslechla podle Horna zvuk připomínající střelbu ze vzduchovky. Poté jeden z nich pocítil prudkou bolest na krku. Krátce po nahlášení střelby přijeli záchranáři i několik hlídek policistů, kteří střelce našli a zadrželi.

Policie případ šetří jako podezření z trestného činu těžké újmy na zdraví ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let.

autor: ČTK | 29. 8. 2016 8:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama