Na okraji Prahy někdo u silnice vysypal sedm set krabů, všechna zvířata uhynula

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
4. 5. 2020 13:45
Kuriózní případ lidské krutosti ke zvířatům řešili začátkem května policisté z Prahy 4. Do žlábku u silnice někdo vysypal 703 kusů vzrostlých krabů. I přes snahu strážníků a odchytové služby všechna nalezená zvířata zemřela. Městská policie o případu informovala starostu městské části.

Městská policie Praha na případ upozornila na svém Facebooku. Hromada pohozených krabů ležela na silnici v ulici Josefa Bíbrdlíka na území městské části Praha-Újezd.

"Po příjezdu hlídky vykazovala známky života zhruba polovina jedinců a bohužel ani přes veškerou snahu pracovníků odchytové služby nebylo možné nikoho zachránit," napsala policie.

"Kolegové se snažili některé ty kraby, kteří byli na místě živí, převézt a nějak zachránit, ale během převozu zbytek uhynul," dodala na dotaz Aktuálně.cz mluvčí městské policie Praha Irena Seifertová.

Podle policie je pravděpodobné, že krabi pocházeli ze soukromého chovu některé z pražských restaurací. Řada z majitelů musela kvůli koronavirové krizi zavřít provozovny a některý z nich se mohl pokusit si usnadnit zbavení se přebytečného zboží. "Zřejmě někdo věděl, že se mu to zkazí a nechtěl platit za nějakou likvidaci," řekla mluvčí.

Policisté o případu informovali starostu městské části. "Pokud by se podařilo pachatele odhalit, o jeho potrestání by rozhodla Státní veterinární správa," dodala Seifertová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy