Na náměstí Jiřího z Poděbrad zasahoval pyrotechnik kvůli podezřelému zavazadlu

Domácí Domácí
23. 4. 2019 12:58
Pražští policisté v úterý po poledni vyšetřovali nález podezřelého zavazadla u výstupu ze stanice metra Náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Na místě zasahoval policejní pyrotechnik, předmět ale označil za neškodný. "Veškerá opatření byla odvolána, odložené zavazadlo neobsahovalo nic nebezpečného," napsala policie na Twitter. Připraveny byly také tři jednotky hasičů.
Pyrotechnik na náměstí Jiřího z Poděbrad.
Pyrotechnik na náměstí Jiřího z Poděbrad. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy