Na letišti zadrželi cizinku, v těle měla 11 kapslí kokainu

ČTK ČTK
1. 10. 2014 9:43
Žena přiletěla do Prahy pravidelnou linkou z Madridu, převážela přes 230 gramů drogy.
Kokain (ilustrační foto).
Kokain (ilustrační foto). | Foto: Celní správa České republiky

Praha - Celníci zadrželi na pražském Letišti Václava Havla pětatřicetiletou cizinku, která měla v těle 11 kapslí s kokainem. Žena přiletěla do Prahy pravidelnou linkou z Madridu, převážela přes 230 gramů drogy.

"Ke kontrole byla polykačka celníky vytipována na základě provedené rizikové analýzy daného letu," uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Celníci obvykle vycházejí z chování cestujících a rozboru dalších okolností, jako je například trasa letu. "Prvotní podezření na pašování drog celníkům potvrdily kontrolní stěry z rukou pašeračky," dodala Miškovská.

Analýzy zjistí cíl drogy

Bílý prášek při chemické analýze reagoval jako kokain. Celníci budou dále zjišťovat přesný druh drogy. "Podle zkušeností celníků se s největší pravděpodobností jedná o velmi koncentrovaný kokain," uvedla mluvčí. Další vyšetřování má podle ní odhalit, zda byly drogy určeny k prodeji v České republice, nebo jinde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy