Univerzitě Karlově vyhrožují bombou, policie vyklízí budovy

Domácí Domácí
18. 2. 2015 17:30
Na fakultu přišel výhružný e-mail podepsaný studentkou, která školu nedokončila. Podle něj je v některé z budov FSV nastraženo výbušné zařízení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy někdo nahlásil bombu. Policie vyklízí všechny její budovy, jednu z nich už zkontrolovala.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil proděkan FSV Filip Láb.

Na fakultu podle něj přišel výhružný e-mail podepsaný studentkou, která školu nedokončila. Podle něj je v některé z budov FSV nastraženo výbušné zařízení.

Ze zprávy není jasné, ve které budově FSV by bomba měla být, policie proto vyklízí Hollar, Jinonice, budovu v Opletalově a v Rytířské ulici a pravděpodobně část Karolina.

"Policisté vyklidili budovy a nyní je prohledávají, na místě jsou i pyrotechnici," řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Jedna z budov už je podle něj zkontrolovaná a policisté nic nenašli.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy