Univerzitě Karlově vyhrožují bombou, policie vyklízí budovy

Domácí Domácí
18. 2. 2015 17:30
Na fakultu přišel výhružný e-mail podepsaný studentkou, která školu nedokončila. Podle něj je v některé z budov FSV nastraženo výbušné zařízení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy někdo nahlásil bombu. Policie vyklízí všechny její budovy, jednu z nich už zkontrolovala.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil proděkan FSV Filip Láb.

Na fakultu podle něj přišel výhružný e-mail podepsaný studentkou, která školu nedokončila. Podle něj je v některé z budov FSV nastraženo výbušné zařízení.

Ze zprávy není jasné, ve které budově FSV by bomba měla být, policie proto vyklízí Hollar, Jinonice, budovu v Opletalově a v Rytířské ulici a pravděpodobně část Karolina.

"Policisté vyklidili budovy a nyní je prohledávají, na místě jsou i pyrotechnici," řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Jedna z budov už je podle něj zkontrolovaná a policisté nic nenašli.

 

Právě se děje

před 34 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy