Na Florenci zabíjel muž z Běloruska, policie žádá o pomoc

Domácí Domácí
20. 7. 2015 16:33
Hledaný Aliaksander Astapkuk se pravděpodobně stále nachází na území Prahy v méně frekventovaných lokalitách.
Aliaksander Astapkuk
Aliaksander Astapkuk | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Policistům se podařilo odhalit identitu útočníka, který minulý čtvrtek v blízkosti pražského autobusového nádraží Florenc ubodal muže z Lotyšska. Je jím devětadvacetiletý občan Běloruska Aliaksander Astapkuk a pravděpodobně je stále na území Prahy.

K útoku došlo během dne minulý týden. "Ve čtvrtek ve čtvrt na dvě jsme přijali oznámení o incidentu mezi dvěma muži, který se odehrál poblíž autobusové zastávky v ulici Za Poříčskou bránou," uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Pobodaný muž svým zraněním na místě podlehl. Hledaný Astapkuk, který z místa činu utekl, je v tuto chvíli podezřelý z vraždy.

Podle Hulana je Astapkuk přibližně 185 centimetrů vysoký, sportovní postavy. "Po incidentu měl pravděpodobně zakrvácený obličej a krví potřísněné tričko," doplnil mluvčí.

Kriminalisté varují, že pachatel by mohl být nebezpečný, a proto by se ho nikdo neměl pokoušet zadržet, ale raději informovat o jeho možném výskytu na lince 158.

S největší pravděpodobností se stále zdržuje na území hlavního města Prahy, a to v méně frekventovaných lokalitách. Nelze ale vyloučit možnost, že Česko už opustil.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy