Na Černém Mostě vznikne záchytné parkoviště pro stovky aut, bude stát 600 milionů

ČTK ČTK
20. 1. 2020 11:17
Nové záchytné parkoviště pro 880 aut na pražském Černém Mostě vybuduje společnost P+R Černý Most III tvořená firmami BAK a Metrostav. Výstavba vyjde na zhruba 604 milionů korun, část nákladů získá město z evropských fondů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Economia

Parkovací dům bude stát na ploše u Chlumecké ulice, kde je nyní pozemní parkoviště P+R s kapacitou 294 míst. Od parkoviště řidiči dojdou na nedalekou stanici metra B Černý Most.

Stavba vyjde na zhruba 604 milionů korun, město chce z evropských fondů získat 324 milionů korun.

Praha má dlouhodobě potíže s nedostatkem míst na parkovištích P+R. Kromě parkovacího domu na Černém Mostě zaplatí několik desítek milionů za studie, dokumentaci či pozemky pro nové parkoviště na Zličíně. Na deset milionů vyjde zajištění stavebního povolení či zpracování dokumentace pro tendr na zhotovitele u parkoviště P+R Opatov. Další peníze půjdou na parkoviště P+R v Hostivaři.

V Praze je asi 20 záchytných parkovišť P+R. Umístěna jsou u stanic metra, autobusů, tramvají, případně vlaků. Do hlavního města ale přijíždí stále více přespolních. Kromě chystaných staveb chce město také zvětšit například 90místné parkoviště v Praze 6 v Tobrucké ulici. Na konci loňského roku pak bylo otevřeno P+R parkoviště u nádraží Běchovice-střed pro 60 aut a v Braníku pro 115 vozů.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy