Muž zavraždil manžele, aby mohl loupit. Policie ho zatkla

ČTK ČTK
19. 2. 2015 16:36
Vražda se stala před rokem v pražských Stodůlkách. Devětadvacetiletému muži, který se k činu přiznal, hrozí v případě odsouzení až výjimečný trest.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Pražská policie zadržela muže podezřelého z vraždy manželského páru ve Stodůlkách. Motivem brutální vraždy byla loupež. Devětadvacetiletému muži, který se k činu přiznal, hrozí v případě odsouzení až výjimečný trest, řekl šéf oddělení vražd Josef Mareš.

Muž skončil ve vazbě. Případem se začali policisté zabývat loni v únoru, kdy v bytě v Praze 5 našli osmasedmdesátiletého muže a o pět let mladší ženu.

Podezřelý byl zadržen ve středu na Karlovarsku. Podle Mareše zatčení předcházelo rozsáhlé prověřování, při němž policisté pátrali po věcech, které se ztratily z bytu manželů a pak byly k prodeji. Podle detektiva byl pár zavražděn brutálním způsobem, bližší informace ale neuvedl.

"Podle výpovědi došlo k brutální vraždě dvou starších manželů 31. ledna po 16:00. Aby zahladil stopy, tak ještě pustil v bytě plyn, který tam běžel 14 dní, ale díky souhře náhod se nic nestalo," dodal šéf takzvané mordparty. Obviněný je kromě vražd také podezřelý z obecného ohrožení.

"Do současné doby nebyl trestán. Byl zjištěn ze širšího okruhu známých poškozených. Byly prověřovány stovky kontaktů," dodal Mareš. Motiv vraždění byla prý loupež. Obviněný z bytu odnesl podle vyšetřovatelů řadu věcí. "V rámci dobré spolupráce s kolegy z Brna se podařilo zjistit místa prodeje odcizených věcí," upřesnil Mareš.

Žalobci podali Obvodnímu soudu pro Prahu 5 návrh na vzetí podezřelého do vazby, protože se obávají útěku. "Soud našemu návrhu vyhověl," řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

 

Právě se děje

Další zprávy