Byl jsem opilý a šla na mě s holí, vysvětloval muž soudu, proč zabil 81letou tchyni

ČTK ČTK
11. 11. 2015 12:38
Muž, který letos v březnu v pražských Nuslích ubil a ukopal jedenaosmdesátiletou matku své přítelkyně, ve středu u soudu řekl, že byl v době činu opilý. Když přišel domů, tchyně mu prý nadávala a "vystartovala" na něj s holí. Za vraždu provedenou zvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.
Obžalovaný muž u soudu.
Obžalovaný muž u soudu. | Foto: ČTK

Praha - Pražský městský soud ve středu vyslechl Bulhara Rosena Dimitrova Mitkova, který v březnu v pražských Nuslích ubil a ukopal jedenaosmdesátiletou matku své přítelkyně.

Muž u soudu vypověděl, že se v den vraždy opil. Po návratu domů se s tchyní dostal do konfliktu, údajně mu nadávala a "vystartovala" na něj s holí.

"Byl jsem v afektu," tvrdil u soudu lámanou češtinou šestatřicetiletý Mitkov s tím, že ženu udeřil do obličeje a třikrát do břicha. Na dotaz soudce, jak si tedy vysvětluje, že tchyně měla devastující poranění hlavy a trupu včetně zlomeniny krčního obratle a několika žeber, odpověděl "taky se sám divím". Přiznal, že s napadenou ženou měl "trošku komplikovaný vztah", chtěla prý, aby se s její dcerou rozešel.

S přítelkyní se prý několik dní před činem na rozchodu skutečně dohodli. Z bytu Na Jezerce se měl odstěhovat 30. března, až dostane výplatu. O tři dny dříve se však s kamarádem opil pivem a becherovkou a domů dorazil, když byla jeho družka v práci. Podle obžaloby napadl tchyni, která byla kvůli stáří a nemoci v podstatě imobilní, nejprve úderem rukou do obličeje, když seděla na posteli a opírala se o chodítko. Po úderu spadla na zem, kde ji Mitkov údajně opakovaně mlátil a kopal do obličeje, krku a hrudníku.

Žena sténala, zakryl ji dekou

Matku své přítelkyně prý poté zakryl dekou a zanechal ji bez pomoci. "Poškozená přitom byla při vědomí, sténala a přes utrpěná těžká zranění několik desítek minut přežívala a vnímala bolest," popsala státní zástupkyně Jana Murínová.

Žena prý nezemřela na místě jen díky sousedce, která přivolala záchranáře a policii. Zraněním však napadená podlehla bezprostředně po převozu do nemocnice.

Dcera ubité ženy ve středu vypověděla, že se její matka s jejím přítelem hádali často, k fyzickým konfliktům prý ale mezi nimi nedocházelo. Za Mitkovem, který se během její řeči rozplakal, chodí na návštěvy do vazební věznice.

Za vraždu provedenou zvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy