Muž s nožem v ruce napadl bývalou přítelkyni, při útěku srazil autem svědka

ČTK ČTK
6. 5. 2016 11:30
Policie v noci zadržela třiačtyřicetiletého cizince, který v podzemních garážích v pražských Ďáblicích zranil tři lidi. Nejprve napadl svou bývalou přítelkyni a jejího současného partnera. Při odjezdu pak zřejmě úmyslně srazil autem svědka útoku a z místa ujel. Podezřelého zadržela zásahová jednotka kolem půl druhé ráno v jednom z ubytovacích zařízení v Praze 8.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Zřejmě vyřizování účtů mezi bývalými životními partnery bylo motivem čtvrtečního útoku třiačtyřicetiletého cizince v pražských Ďáblicích. Agresivní útočník tam v podzemních garážích zranil tři lidi, načež z místa činu ujel. Policie ho zadržela ještě v noci.

Zprávu o pobodání člověka ve Střelničné ulici obdržela policie ve čtvrtek krátce před 20:00. Ta se ale nakonec nepotvrdila. Hlídky po příjezdu na místo zjistily, že muž s nožem v ruce napadl svou bývalou přítelkyni a jejího současného partnera.

"Uštědřil jim několik ran a kopanců a poté na parkovišti před obchodním domem nasedl do automobilu," popsala incident pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Při odjezdu pak agresor zřejmě úmyslně srazil autem svědka události a ujel směrem k Ládví.

Podezřelého zadržela zásahová jednotka kolem půl druhé ráno v jednom z ubytovacích zařízení v Praze 8. "Třiačtyřicetiletý cizinec putoval na nejbližší policejní služebnu a zbytek noci strávil v policejní cele," uvedla Zoulová.

Kriminalisté muže podezřívají z trestného činu těžké ublížení na zdraví. "Vyšetřování případu je na samém prvopočátku, proto konkrétní trestněprávní kvalifikaci stanoví vyšetřovatel až po vyhodnocení všech okolností," dodala policejní mluvčí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy