Lupič nechal v bance na Václavském náměstí bombu

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2014 20:00
Muž odešel z banky bez požadované hotovosti, policie po něm pátrá.
Rušná část Václavského náměstí byla uzavřena.
Rušná část Václavského náměstí byla uzavřena. | Foto: Štěpán Burda

Praha - Lupič, který se ve středu odpoledne pokusil přepadnout pobočku ČSOB na pražském Václavském náměstí, zanechal v bance kufřík s bombou. Na policejním webu to uvedla mluvčí Hana Jeřábková s tím, že výskyt funkčního nástražného výbušného systému kriminalistům potvrdila pyrotechnická služba Policejního prezidia. Po pachateli, který z banky odešel bez požadované hotovosti, policie pátrá.

"Konkrétní složení tohoto nástražného výbušného systému je předmětem dalšího expertizního zkoumání, jehož výsledky se s největší pravděpodobností dozvíme během několika dnů," uvedla Jeřábková.

Podle informací televizí Prima a Nova byly v kufříku necelé čtyři kilogramy trhaviny. "Tento údaj nemohu v současné době upřesnit," řekla ČTK Jeřábková. Televizní stanice uvedly, že zavazadlo bylo převezeno na okraj Prahy, kde byla odpálena jedna z rozbušek. Samotnou trhavinu si podle Primy pyrotechnici ponechali k dalšímu zkoumání.

Policisté oznámení o přepadení banky dostali krátce po jedné hodině odpoledne.

"Do jednoho z bankovních domů na Václavském náměstí přišel muž s koženým kufrem. Bankovní úřednici položil kufr na stůl a sdělil jí, že požaduje vydání větší finanční hotovosti a že v kufru má výbušninu," uvedla mluvčí. Úřednice prý lupiči řekla, že tolik peněz u sebe nemá, muž pak odešel.

Policie uzavřela dvě ulice.
Policie uzavřela dvě ulice. | Foto: Štěpán Burda

Na místo přijela více než desítka policejních vozů, hasiči, pyrotechnici a psovodi. Kvůli prověřování kufříku policisté uzavřeli přilehlou Vodičkovu a Jindřišskou ulici, kterou nejezdily tramvaje ani auta.

Nešlo také nastoupit do stanice metra Můstek a vlaky touto stanicí na trase A jen projížděly. Při odvozu podezřelého kufříku kolem půl třetí pak policisté uzavřeli pro pěší i auta část Václavského náměstí k pasáži Rokoko.

"Krátce po třetí hodině byl provoz ve všech ulicích a na náměstí obnoven," prohlásila mluvčí.

Policisté mimo jiné vyhodnocují kamerové záznamy, prohledávají a zjišťují stopy v bance.

 

Právě se děje

Další zprávy