Muž nakoukl do šachty výtahu, zdviž mu rozdrtila hlavu

ČTK ČTK
17. 4. 2011 14:57
Tragédie se stala ve Slavíkově ulici v Praze 3

Praha - Tragická nehoda se stala v neděli ráno v Praze 3. Pětatřicetiletému muži zde rozdrtila hlavu zdviž, když zřejmě nahlížel do výtahové šachty.

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčková uvedla, že cizí zavinění smrti bylo předběžně vyloučeno.

Mrtvého muže s rozdrcenou hlavou částečně oddělenou od těla nalezl ráno u výtahu domu ve Slavíkově ulici jeden ze sousedů.

"Muž pravděpodobně prostrčil hlavu rozbitým okénkem ve dveřích výtahové šachty, aby se podíval, kde je výtah," řekla mluvčí. V tu chvíli se však zřejmě zdviž rozjela.

Okolnosti neštěstí policie dále vyšetřuje, byla nařízena pitva.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy