Policie hledá muže, který v Praze ubil bezdomovce k smrti

ČTK ČTK
21. 7. 2014 12:33
Útočník napadl ležícího bezdomovce a odešel směrem k Vítěznému náměstí. Policie prosí veřejnost o spolupráci při pátrání.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Praha - Na tramvajové zastávce Hradčanská zemřel v pondělí ráno třiačtyřicetiletý bezdomovec. Nepřežil útok agresivního muže, který ho zbil pěstmi a zkopal. Útočníka, kterému za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti hrozí až šestnáct let vězení, nyní hledá policie, sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Útočník krátce před sedmou hodinou ranní surově napadl ležícího bezdomovce a poté odešel směrem k Vítěznému náměstí. Záchranáři se těžce zraněnému snažili pomoci. Ten však po několika minutách upadl do bezvědomí a zemřel.

Detektivové útočníka hledají a požádali veřejnost o spolupráci. Muž je ve věku mezi 30 až 35 lety, vysoký 175 až 180 centimetrů, střední postavy. Má delší dredy, kolem uší je vyholený.

Při útoku měl na sobě maskáčové kalhoty, hnědé tričko a na rukou černé rukavice. Informace lze poskytnout na bezplatné lince 158 nebo kterékoli policejní služebně.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Hospodářské noviny: Miliardář Šmejc koupil pražskou reprodukční kliniku

Investiční skupina Emma Capital miliardáře Jiřího Šmejce koupila pražskou reprodukční kliniku Europe IVF International, píší dnešní Hospodářské noviny (HN). Hodnotu transakce deník neuvedl, roční obrat zdravotnického zařízení je podle něj kolem 150 milionů korun. Česko patří spolu se Španělskem k hlavním centrům umělého oplodňování v Evropě, uvádějí HN. Jedním z důvodů jsou vstřícné zákony.

HN připomínají, že reprodukční medicíně v Česku dominuje zdravotnická skupina FutureLife, která spadá do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). Kliniky skupiny FutureLife se kromě Česka a Slovenska nachází také ve Velké Británii, v Irsku, v Rumunsku, Finsku a Estonsku. Podle HN je FutureLife po španělské skupině IVI dvojkou na evropském trhu.

Podnikatel Jiří Šmejc je podle říjnového žebříčku časopisu Forbes s majetkem 20 miliard korun 10. nejbohatším Čechem. Šmejc je menšinovým vlastníkem a předsedou představenstva společnosti Home Credit, která poskytuje spotřebitelské půjčky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy