22. 7. 2014 14:42
Muž zabil bezdomovce kvůli dluhu ve výši 350 korun. Obviněnému hrozí až šestnáct let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Policie dopadla muže podezřelého z útoku, po kterém v pondělí zemřel bezdomovec v blízkosti tramvajové zastávky Hradčanská v Praze 6.

Údajného útočníka obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti, hrozí mu osm až šestnáct let vězení. Motivem útoku byl dluh ve výši 350 korun, řekl vedoucí pražského oddělení loupeží Jiří Zábrodský.

Čtyřiatřicetiletého muže zadrželi kriminalisté v pondělí odpoledne v Nebušicích. "Detektivové k vytipování totožnosti a pohybu podezřelého po Praze využili svých dlouholetých zkušeností včetně osobní a místní znalosti. Dopadený recidivista byl během zadržení ozbrojen nožem a vůči zasahujícím policistům se choval agresivně," popsal Zábrodský.

Údajný útočník má bohatou trestní minulost. Od roku 1997 byl celkem sedmkrát soudně trestaný nejen za majetkovou, ale i násilnou trestnou činnost. Na svědomí má trestné činy jako výtržnictví, loupeže, ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování nebo krádeže vloupáním do objektů.

Třiačtyřicetiletý bezdomovec nepřežil agresivní útok pěstmi a kopanci. Podle předběžných výsledků soudní pitvy zemřel v důsledku vážného poranění vnitřních orgánů.