Muž, jemuž tramvaj ujela nohy, si za zranění může sám

Michal Štůsek Michal Štůsek
18. 2. 2011 14:51
Policejní vyšetřování ukázalo, že řidič tramvaje ho nemohl vidět
Mladík přeskakoval mezi vagóny a zakopl o spřáhlo (ilustrační foto)
Mladík přeskakoval mezi vagóny a zakopl o spřáhlo (ilustrační foto) | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Praha - Policie už ví, jak došlo ke středeční nehodě na Palmovce, při které tramvaj amputovala pětadvacetiletému muži obě nohy.

Prý si za zranění může sám. "Chtěl přeskočit spřáhlo mezi vagóny a zakopl. V tu chvíli se tramvaj rozjela," popsala Aktuálně.cz kritický moment pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová. Řidič tramvaje nemohl podle výsledků vyšetřování ležícího muže vidět.

Zadní vagon tramvaje uřízl ležícímu mladíkovi obě nohy v oblasti stehen. O bezprostřední první pomoc se postarali policisté, kteří se zaškrcovadlem pokusili zastavit masivní krvácení.

Po příjezdu záchranky a nutném ošetření jej sanitka převezla do vinohradské nemocnice. "Pacient je již při vědomí, ale k případu nechce podávat žádné informace," sdělila mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková.

Zatím není jasné, jestli byl muž pod vlivem alkoholu nebo drog. "Výsledky krevních testů ještě nejsou hotové," dodala policejní mluvčí.

V posledních týdnech je to další podobné neštěstí, které se v Praze stalo. Počátkem února srazila tramvaj na křižovatce ulic V Olšinách a V Předpolí v Praze 10 chodce, který na místě zemřel.

Podle některých médií byl mrtvým mladík, který prý předtím jel několik stanic na oji tramvaje. Cestou však spadl mezi vagony a zemřel.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy