Diskuse k článku: Dokud existuje nějaká šance, musíme chtít odškodnění za opencard, říká Krnáčová

Dokud existuje nějaká šance, musíme chtít odškodnění za opencard, říká Krnáčová Pražská primátorka Adriana Krnáčová je přesvědčená, že pokud zde existuje sebemenší šance, že by vůči iniciátorům tohoto ztrátového projektu mohla být vyvozena odpovědnost, je povinností udělat pro to maximum. Primátorka bude proto radě navrhovat, aby z kauzy vyvodila občanskoprávní kroky. Podle ní se magistrát musí domáhat škod včas, než dojde k promlčení. Rada by se podle Pirátů měla domáhat škody 240 milionů korun, u které hrozí promlčení. Piráti kvůli tomu podali tři trestní oznámení.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 19 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy