Mrtvou ženu z pražské tramvaje někdo zastřelil

ČTK ČTK
17. 2. 2014 14:12
Policie stále pátrá po pachateli a žádá veřejnost o pomoc
Fotka mrtvé ženy, která byla nalezena v tramvaji číslo 17 minulý týden ve čtvrtek v Modřanech.
Fotka mrtvé ženy, která byla nalezena v tramvaji číslo 17 minulý týden ve čtvrtek v Modřanech. | Foto: Policie ČR

Praha - Čtyřiašedesátiletá žena, která byla nalezena minulý týden ve čtvrtek se zraněním na hlavě v tramvaji číslo 17 v pražských Modřanech, byla zastřelena. Sdělil to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že po pachateli se stále pátrá.

Policie žádá každého, kdo stejnou tramvají jel, aby kontaktoval policii.

"Výzva směřuje ke každému, kdo jel ve čtvrtek v čase mezi 9:55 do 10:20 tramvají číslo 17 směrem do Modřan," řekl Hulan, podle kterého může mít každá informace cestujících "cenu zlata". Důležité je zmapovat poslední hodiny života mrtvé.

Podle policejních informací žena nastupovala ve čtvrtek okolo 9:55 do tramvaje číslo 17 na Palackého náměstí a jela na konečnou zastávku Levského v Modřanech. Odtud tramvaj ve směru do centra vyjela v 10:24 a žena byla objevena ve druhém voze tramvajové soupravy v zastávce U Libušského potoka v Modřanech. O zraněné ženě, která je v bezvědomí a krvácí z hlavy, dostala policie informaci před jedenáctou dopoledne.

Totožnost mrtvé ženy policie zjistila ještě ve čtvrtek. V pátek pak pitva určila, že žena zemřela vlivem cizího zavinění.

Na případu pracují kriminalisté 1. oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, kteří se zabývají násilnou kriminalitou.

Žena byla vysoká 165 až 168 centimetrů, štíhlé postavy, krátce střižených vlasů se zrzavým přelivem. Oblečená byla do šedomodrého tříčtvrtečního kabátu ze šusťákoviny, tmavých kalhot a tmavých bot. Na hlavě měla černou kšiltovku, přes rameno kabelku a v ruce kostkovanou tašku. Fotografie ženy před nástupem do tramvaje jsou k dispozici na policejním webu.

 

Právě se děje

Další zprávy