Kompletní video: Tak proběhl zásah policie proti motorkáři

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
22. 9. 2014 13:45
Nesestříhaný záznam z bezpečností kamery ukazuje srpnový zásah policistů proti ujíždějícímu motorkáři na pražském Chodově. Na místo se sjelo pět policejních aut, sanitka dorazila zhruba za 10 minut.
Pro přehrání videa klikněte na obrázek. | Video:

Praha Na internetu se objevil celý záznam sporného srpnového zásahu policistů proti ujíždějícímu motorkáři, jehož sestřih jako první přinesla Česká televize.

Z kompletního videa, které má k dispozici i deník Aktuálně.cz, jsou patrné další zajímavé detaily. Například že sanitka přijela po téměř deseti minutách od nehody. A že mezitím se kolem zraněného mladíka, kterého policejní auto doslova sestřelilo z motocyklu, sjelo pět policejních hlídek, aniž by posily jakkoliv zasahovaly. Strážci zákona jen na místě postávají, případně chodí okolo.

Na videu je vidět, jak policisté ostře najeli autem do motorkáře, vrazili jeho motocykl na sloup, do kterého sami havarovali. Náraz muže odmrštil několik metrů.

Motorkář, evidentně zraněný, se na chvíli zvedl, ale policisté na něj míří zbraněmi a přinutili ho znovu si lehnout. Přestože dotyčný reagoval rychle a měl ruce za zády, členové hlídky do něj ještě několikrát kopli a spoutali ho.

Jeden z policistů ještě muže dvakrát udeřil pěstí a smýkl s ním tak, že muže přehodil na bok. Na videu se v tu chvíli začínají objevovat noví lidé a přijíždějí další a další policejní vozy.

Motorkář zatím leží téměř bez hnutí na zemi. Do sanitky se zraněný dostává až po dvaceti minutách od nebezpečného střetu s policejním vozem.

Nesmějí do terénu

Případ se stal 6. srpna krátce před jedenáctou hodinou večer na pražském Chodově. Muž před policisty ujížděl zřejmě ze strachu - neměl totiž řidičské oprávnění pro motocyklisty.

Případ nyní vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Oba zasahující policisté byli dočasně převeleni do kanceláří a nesmějí do terénu.

“Oba policisté, kteří se na předmětném zákroku podíleli, jsou vyňati z běžného výkonu služby. Podle mých informací není policistům samotným celá tato situace lhostejná a požádali nadřízeného o konzultaci celé situace s psychologickým pracovištěm policie,“ uvedl už dříve náměstek ředitele pražské policie Zdeněk Bezouška.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy