Neberte nám epopej! aneb Jak Krumlov přišel do Prahy

Neberte nám epopej! aneb Jak Krumlov přišel do Prahy
Přicházejí povětšinou obyvatelé Moravského Krumlova. S Muchovými reprodukcemi nad hlavami.
Demonstrace se zúčastnilo i politické hnutí Pražané za svá práva. Jeho předseda Karel Berka svolává demonstranty, aby obsadili schodiště před vstupem do magistrátu.
Demonstranty zdobí placka s červeným písmenem M, propůjčeným z autogramu Alfonse Muchy.
Jeho díla mají prozatím viset v Národní galerii ve Veletržním paláci.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
3. 11. 2011 13:00

Praha - Před pražským magistrátem se ve čtvrtek ráno shromáždili obyvatelé Moravského Krumlova a protestovali proti převezení díla Alfonse Muchy Slovanská epopej z jejich zámku do Prahy.

Podívejte se, jak to na demonstraci vypadalo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy