Podřezal své rodiče, těla zapálil v lese. Otec mě pořád trestal, vysvětloval mladík u soudu

ČTK ČTK
24. 3. 2016 14:35
Mladík, který loni v srpnu v Praze zavraždil své rodiče, se k činu přiznal. Motivem prý byly otcovy neustálé výčitky a pohlavkování. "Nadával mi, že jsem k ničemu. Od malička mě trestal za maličkosti. Měl jsem v ruce nůž, vybuchl jsem a ohnal jsem se," vypověděl. Poté, co matka našla svého mrtvého manžela, zavraždil i ji. Obou těl se zbavil v lese, kde je zapálil, poté několikrát přejel autem a ukryl pod větve, popisoval u soudu zcela chladně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

Praha - Dvaadvacetiletý vietnamský mladík se u soudu přiznal k tomu, že loni podřezal v zázemí večerky v Praze 5 své rodiče. Otec mu prý vytýkal nevykonanou práci, a proto se po něm ohnal nožem, který zrovna myl. Matku mladík zavraždil poté, co na něj po objevení mužovy mrtvoly začala křičet.

Obě těla později odvezl do lesa, polil benzinem a zapálil. Potom je ještě dvakrát přejel autem a schoval pod větve. Uvedl, že rodiče ho často fyzicky trestali a zlobili se na něj proto, že odešel ze školy.

Dvojnásobná vražda se stala 31. srpna 2015 v Jeremiášově ulici. "Myl jsem nádobí po večeři a otec mi vyčítal, co jsem zase udělal špatně - že jsem neudělal věci, které jsem měl udělat přes den. Nadával mi, že jsem k ničemu. Od malička mě trestal za maličkosti. Měl jsem v ruce nůž, vybuchl jsem a ohnal jsem se. Nevím, co mě to napadlo," vylíčil u pražského městského soudu klidným hlasem mladík, kterému hrozí výjimečný trest.

Stejně bez emocí popisoval i to, jak se obou těl zbavil. Ve večerce si prý nejprve sedl na basu piv a přemýšlel, poté mrtvé rodiče zabalil do potravinové fólie a přenesl do auta zaparkovaného v suterénu. O několik dní později je odvezl, protože jeho mladší bratr se po rodičích začal shánět a na místo měla brzy dorazit policie.

Na čerpací stanici koupil do kanystru deset litrů benzinu, na Rokycansku sjel z dálnice do lesa a těla zapálil. "Hořela asi hodinu nebo možná i dýl. Potom jsem si omotal kolem ruky pytel na odpadky a snažil jsem se těla odtáhnout, ale už jsem byl vyčerpaný, takže jsem je přejel autem jednou tam a zpátky, aby se ta hmotnost snížila. Některé části těl se oddělily a potom už byla lehčí," uvedl.

Vzpomínal také na to, že ho prý otec několikrát týdně pohlavkoval. Když se provalilo, že odešel z vysoké školy a místo toho si přivydělává po brigádách, zbil ho údajně rákoskou.

Dlouholetý známý zavražděných soudnímu senátu řekl, že manželé velmi dbali na výchovu svých dětí. Otec byl hrdý, když se starší syn dostal na vysokou školu, vzdal se kvůli tomu úspěšného podniku v Chebu a přestěhoval se s celou rodinou do Prahy.

Svědek také uvedl, že nadávání dětem i jejich fackování je u Vietnamců běžné. Upozornil i na to, že vietnamská komunita se k zemřelým a jejich ostatkům chová velice uctivě. Obžalovaný mladík prý byl po zmizení rodičů veselý, smál se a tvářil se, jako by se nic nestalo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Kajakářka Galušková byla na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze devátá

Kajakářka Antonie Galušková obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze deváté místo. Jediná česká reprezentantka ve finálové desítce si připsala dotyky na třech brankách a zaostala 15 sekund za vítěznou Polkou Klaudií Zwolinskou.

Dvacetiletá Galušková ve svém prvním finále SP v kariéře zopakovala umístění ze semifinálové jízdy. Ve finále chyběla olympionička Kateřina Minařík Kudějová, jež v semifinále nadvakrát projížděla osmnáctou branku a skončila šestnáctá. Debutantka v seniorské reprezentaci Lucie Nesnídalová obsadila 23. příčku.

Zwolinská v Troji vyhrála už semifinále a nejlepší byla i v rozhodující jízdě. O necelé dvě sekundy za sebou nechala krajanku Natalii Pacierpnikovou, jež stejně jako ona předvedla čistou jízdu. Třetí skončila s odstupem 2,24 Australanka Jessica Foxová, která si připsala čtyři trestné sekundy.

Následuje finále kajakářů, do něhož postoupili z prvních dvou míst Jiří Prskavec s Vítem Přindišem a z devátého Vavřinec Hradilek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy