reklama
 
 

Matěj Stropnický: Policie mě chtěla zdiskreditovat

30. 10. 2014 15:00
Za místostarostou Prahy 3, který je nyní uprostřed jednání o koalici, ve středu přišla policie a odnesla si jeho služební počítač.

Praha - Místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický, lídr vítězného hnutí Žižkov (nejen) sobě (ŽnS), považuje středeční zásah policie v jeho pracovně za pokus o jeho diskreditaci při vyjednávání o koalici.

Političtí rivalové chtějí poslat vítězné ŽnS do opozice, uvedl. Končící starostka Vladislava Hujová, která vedla volební kandidátku TOP 09, považuje vyšetřování policistů za nedorozumění. "Chápu to jako formalitu," uvedla s tím, že věří ve Stropnického nevinu.

Kriminální policie ve středu za přítomnosti štábu televize Prima zabavila v kanceláři místostarosty služební počítač. Prima uvedla, že vyšetřování zřejmě souvisí s bytovou politikou, kterou má Stropnický na starosti.

Místostarosta tvrdí, že důvod vyšetřování nezná, policie mu jej nesdělila. Stejně se vyjádřila starostka. "To, že měli policisté v patách televizní štáb, považuji za velmi zvláštní a nestandardní," uvedla.

Policie nechce podrobnosti komentovat. Policejní mluvčí Jan Daněk zopakoval informace ze středy, že kriminalisté na radnici zabavili "věc důležitou pro trestní řízení". Víc z "taktických důvodů" odmítl sdělit.

V Praze 3 není povolební koalice ani skoro tři týdny po volbách dohodnuta. Několik dnů se mluví o tom, že by koalici mohly uzavřít strany i bez ŽnS. "V Praze 3 panuje zásadní odpor proti koalici, kterou bych vedl jako starosta," tvrdí Stropnický.

"TOP 09 odmítá přijmout výsledky voleb a snaží se ze mě udělat nepřijatelného koaličního partnera," dodal. Podle něj už je neoficiálně dohodnuta koalice TOP 09, ČSSD, ODS a zástupců menších hnutí. Starostka ve čtvrtek existenci dohody popřela. Na příští týden je přitom naplánováno ustavující zasedání zastupitelstva.

Policie na radnici zasahovala už v září

Starostka uvedla, že policie na radnici zasahovala už v září a zajímala se o šéfku odboru bytů Magdalenou Benešovou. Benešová tehdy absolvovala několikahodinový výslech na policii. Ve středu si kromě místostarostova počítače kriminalisté vyžádali korespondenci místostarosty a šéfky odboru, řekla starostka.

Advokátka Hana Marvanová, která poskytuje Stropnickému konzultace, pro server echo24.cz uvedla, že případ se Stropnickým nesouvisí. Prý jde o záležitosti z minulosti.

Prahu 3 dosud vedla koalice TOP 09 s ČSSD a ŽnS. Po letošních říjnových volbách hnutí ŽnS obsadilo v zastupitelstvu 11 z celkových 35 míst. TOP 09 má osm zastupitelů, ODS a ČSSD po pěti. Po dvou křeslech obsadí Svobodní, KSČM a nezávislí kandidáti z Volby pro město.

autor: ČTK | 30. 10. 2014 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama