Mezi Bořislavkou a Náměstím Míru nejezdilo metro. Tubus narušila těžká technika

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 21. 10. 2018 16:48
K poškození tubusu podzemní dráhy a následnému průsaku vody do kolejí došlo zřejmě vlivem těžké techniky nad tunelem metra.
Metro A v Praze nejezdilo. Mohli za to nejspíš dělníci, kteří těžkou technikou narušili tubus metra | Video: Aktu.cz

Praha - Na lince A pražského metra byl dopoledne obousměrně zastavený provoz mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny. Důvodem byl průsak vody do kolejiště ve stanici Bořislavka, uvádí Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Těsně před polednem byla doprava obnovena. Podle odborníků nebyla narušena statika metra, uvedla Policie ČR na svém Twitteru.

Místo, kde pravděpodobně došlo k provrtání tubusu metra.
Místo, kde pravděpodobně došlo k provrtání tubusu metra. | Foto: Aktu.cz

K poškození tubusu podzemní dráhy a následnému průsaku vody do kolejí došlo podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové zřejmě vlivem těžké techniky nad tunelem metra. 

Okolnosti narušení tubusu prošetřuje také policie. "Zatím nebyla stanovena žádná trestně právní kvalifikace," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Dodala, že způsobená škoda se podle prvotních odhadů pohybuje kolem 10 milionů korun. Statik podle ní nezjistil narušení stavby.

Poškozený tubus metra způsobil přerušení dopravy na lince A mezi Petřinami a Náměstím Míru.
Poškozený tubus metra způsobil přerušení dopravy na lince A mezi Petřinami a Náměstím Míru. | Foto: Aktu.cz

Metro mezi Náměstím Míru a Petřinami nejezdilo od 09:26 do 11:55. Ve zbylých úsecích linky A zůstal provoz zachován. Cestující museli mezi náměstím Míru a Petřinami využívat povrchovou dopravu.

Dopravní podnik proto dočasně upravil trasy některých autobusových linek a tramvajové linky 23. V úseku Hradčanská - Petřiny byla zavedena posilová náhradní autobusová doprava.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Slovenští poslanci drželi minutu ticha za Jaroslava Kuberu

Slovenští poslanci v úterý minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku," řekl Danko.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy